побутові прилади

Майже всі побутові прилади і машини, якими ми користуємося нині щодня, іноді навіть багато разів на добу, з’явилися порівняно недавно. З їх виникненням наші квартири, службові приміщення і культурно-освітні заклади стали затишніше, чистіше, світліше і красивіше.

В історії винаходів найбільш ходових електроприладів стоїть рік 1893. Саме до цього року по хронологічній таблиці «народження» винаходів для побутових потреб фахівці відносять появу звичайної електропраски, тостерів, кавників, пилососу…

Наступні шістдесят років на терені урбанізації нашого побуту були дуже плідними. Цікаво згадати, «хто» з наших помічників побуту і коли вперше з’явився на світ:

1907 – електрична пральна машина
1909 – електроплита велика
1910 – електроплита маленька
1912 – холодильник
1914 – посудомийна машина
1916 – міксер, вентилятор
1917 – електрожаровня, електрообігрівачі
1921 – електронатирач і електронагрівач
1922 – зволожувач
1926 – праска з зволожувачем, автоматичний тостер
1927 – витяжний вентилятор
1930 – надплиточний витяжний ковпак, електробритва, масажна бритва
1932 – стельовий вентилятор, холодильник з розморожуванням, кондиціонер
1934 – електроковдра (електропледи)
1937 – автоматична пральна машина
1939 – сушильна машина для білизни
1940 – морозильник
1947 – портативний міксер
1953 – комбінована модель прально-сушильної машини

Такі початкові віхи індустрії побуту і послуг. Але чимало пройшло часу, поки винаходи були вдосконалені, а ще більше – поки вони були впроваджені в масове виробництво.

Розповімо трохи докладніше про деяких супутників нашого побуту.

Міксер. Кожній господині приємно мати у себе вдома такого діяльного і зовні привабливого помічника. Він приготує коктейль, зіб’є яйце і масло для торта, приготує пюре з овочів і фруктів, помеле каву, шоколад, горіхи… Потрібно тільки при кожному новому виді підготовчих столових робіт поставити відповідний ніж або мішалку.

А ось електроковдра. Хоча вона «народилася на світі» майже століття тому, багато хто ще не знайомий з нею. Якщо ковдра ватяна або вовняна лише зберігає тепло, що випромінюється тілом, то електроковдра тепло виробляє, тому під ним людина зігрівається набагато швидше. Електроковдра складається з двох вовняних полотнищ, між якими розміщені нагрівальні елементи. Найчастіше це графітований матеріал, який має виключно малу вагу і велику випромінюючу поверхню. Товщина ковдри близько одного сантиметра, маса менше кілограма.

Домашні помічники впевнено входять в наш побут. Одні прискорять і полегшать приготування смачних сухарів і рум’яних домашніх грінок до бульйону або чаю (тостер), остудять квас, холодець, салат, вінегрет, холодець (морозильник, холодильник), інші створять стійкий мікроклімат в кімнаті, квартирі – очистять повітря, зволожать або освіжать його (кондиціонер, зволожувач, вентилятор). Маленькі і великі наші помічники не залишаться без діла.

P. S. А еще какой-нибудь хороший и качественный бытовой прибор мог бы стать отличным подарком для женщины, разумеется при условии если вы не забыли в дополнение к мену купить гель лак или еще что-то в таком роде.