прикрашена
Сьогодні, напевно, не знайдеться такої жінки, яка не мала б у своєму гардеробі хоча б однієї сумочки. Ми навіть не можемо собі уявити, що цього аксесуара може раптом не опинитися в наших руках. Де ж тоді зберігати всі необхідні речі ? Цьому важливому предмету, вірніше історії його виникнення і присвячена ця стаття.

Перші сумки з’явилися досить давно, спогади про них відносяться ще до часів давніх єгиптян. Саме вони користувалися поясними сумками. Свій сучасний, прийнятний для нас вид, жіноча сумка набула тільки в 19 столітті. В ту історичну епоху, коли жінки почали усвідомлювати власну свободу від чоловіків. В даний момент, можна сміливо сказати, що сумка – плід французької революції та жіночої емансипації.

Але що ж відбувалося в минулі часи? Цікаво, що в Середньовіччі, жінки носили все в своєму одязі, в прямому значенні цього слова. Сумкою для них були їх широкі спідниці, в численних складках яких було легко сховати так звані сумки-кишені. Не лякайтеся, останні не пришивались до одягу, їх носили окремо, причому як жінки, так і чоловіки. Пізніше, витончені сумочки-мішечки стали носити прямо на поясі. Крім того, до поясу прикріплювалися такі предмети як ключі, маленький складений ніж і флакончик для духів. Такі маленькі сумки-мішечки зберігалися і в епоху Ренесансу.

мішочок

Вже ХVІ століття принесло сумки з рамковими замками, конструкції яких перейшли і в наші дні.

У XVII ст. Європою промчало нове дихання моди. У жіночому і чоловічому одязі з’явилися кишені, які і поставили під питання доцільність сумок, прикріплених до поясу.

Приблизно в тому ж столітті з’явився «ридикюль». Його авторкою була маркіза де Помпадур. Це тип м’якої сумочки з оксамиту і мережива, з багатьма прикрасами. Вона увійшла в моду в середині XVIII ст. Помітно, що до початку XIX в. ридикюль був просто незамінний, тому що тогочасні вузькі «античні» сукні не передбачали кишень, а ховати всякі дамські дрібниці, в тому числі і любовні листи, було нікуди. Для прогулянок і візитів стали виготовляти ридикюлі з дорогих хутр, вишитих сріблом, а також золотом, зроблених цілком із срібної або золотої кольчужної сітки.

панянки
ридикюль

Великим досягненням 19 століття став винахід поїзда. Ви подумаєте, причому тут поїзд до сумок? Але ні, саме потяг вплинув на те, що швидке пересування в просторі вимагало нового типу сумки. Як результат, з’явився саквояж – сумка, призначена для далеких подорожей.

Слід зазначити, що практично кожна епоха створювала власний стиль сумок. Самим яскравим періодом в історії сумок був 1920 рік. Тоді flapper-girls тільки почали експериментувати з сумочками для чарльстону. Через деякий час, особливі модниці стежили за тим, щоб сумочки гармоніювали з їхнім взуттям. Деякі моделі сумок використовувалися ними, як прикраси уже обраного туалету. Спеціальні замочки для сумок з’явилися десь у 19-му столітті, блискавку винайшли тільки в 20-х рр. 20-го століття.

Цікавим є питання: хто виготовляв сумочки? Як відомо, першими компаніями з виробництва сумок стали LouisVuitton і Hermès. Паралельно з ними працювали саморобники, праця яких досить довго залишалась потрібною для населення, адже не кожен мав можливість придбати сумочку з таких дорогих матеріалів як парча або шкіра.

20 ст.

Різноманіття сумок вражає нас не тільки сьогодні, але і в 1920-ті роки, моделі сумок не відставали за оригінальністю. Сумки робили у вигляді всіляких пароплавів, автомобілів і літаків, а через 20 років увійшли в моду WalborgPoodlebags або сумки у вигляді пуделів білого або чорного кольору. Деякі дизайнери взагалі задумували сумки у формі музичних інструментів.

Варто зазначити, що українські жінки чудово вміють підбирати сумки, та й загалом бути дуже елегантними, тож не випадково чимало іноземців цікавляться такою темою як ukrainian women dating, тобто прагнуть зустрічатись та брати за дружин саме українських жінок