жіночий капелюх

Жіночі головні убори не тільки здатні прикрасити будь-яку голівку, але і зігріти в холодну пору. Тому предмети, якими почали покривати голову, з’явилися досить давно. Спочатку щоб не замерзнути на голову намотували різного роду матерію.

Перші згадки про берети та панамки відносяться до того часу, коли ще їх носили чоловіки. Згодом жінки, звичайно, відібрали у них моду на головні убори. Згодом вони почали створювати вже капелюшки для себе, щоб прикрасити і без того чарівні голівки.

Наступний крок в Європі це поява тюрбанів, прикрашених і пір’ям, і камінням, і всім чим тільки можна. В цей же час починають з’являтися перші чепчики. Вони були призначені для сну, щоб волосся менше плуталися і для купання. Чепці могли бути прикрашені мереживом. Саме з них починають з’являтися капелюшки різних форм. Це і берети, і високі капелюхи, прототип циліндра.

Наступне століття дало життю капорам. В основі таких капелюшків лежав картон, який обтягували тканиною. Перші капори повністю закривали голову, але через деякий час вони ставали все менше і менше, і вже з-під нього почали визирати локони. У дев’ятнадцятому столітті було найбільше різних типів капелюхів.

Незважаючи на цю красу жінки, не забували використовувати в своєму гардеробі чоловічі речі. Для створення певного стилю дами почали носити циліндри і капелюхи в ковбойському стилі при цьому вони обов’язково прикрашалися бантиками, квіточками, пряжками.

У двадцятому столітті припиняється мода на капелюшки рясно прикрашені, і користуються попитом скромні маленькі, які підходять для короткого волосся. У цьому столітті як ні в якому іншому на капелюшну моду впливають війни. Під час другої світової від капелюхів відмовилися майже всі жінки, їх найулюбленішим головним убором були хустки і косинки. Але на щастя це тривало не довго. Світ почав відроджуватися після розрухи і жінки знову захотіли бути красунями. У моду сходять нові моделі – це таблетки, тобто плоскі і не високі, схожі на таблетку. Їх прикрашали і стрічками, і квітами, і вуалькою.

У наш час мода на капелюшки не проходить, а, навпаки, з кожним роком все зростає. Змінюються тільки стилі і матеріали. Тому і влітку і взимку на вулицях можна побачити жінок у капелюшках. Адже це не тільки стильно, але і зручно.

P. S. А загалом мистецтву носіння капелюха можна навіть присвятити цілий жіночий тренінг, і як знати може гарні тренінги Івано-Франківськ включають в себе і такий от дещо специфічний тренінг.