=Автокрісло

Запам’ятайте: ви не можете бути спокійні за дитину в автомобілі, поки у вас немає автомобільного крісла! За результатами випробувань, дитячі крісла в машині в 90% випадків зберігають життя малюка в екстремальній ситуації. Відмінний результат? Так, але розслабитися можна лише якщо вибрати авто крісло правильно.

Воно повинно відповідати вазі та віку малюка — тому обов’язково зважте дитину перед покупкою. Дитячі моделі оснащуються опцією регульованого нахилу спинки. Допустимий кут нахилу відрізняється для кожного віку і відповідає вимогам безпеки. Горизонтальне положення спинки не передбачено, однак у хороших моделях вона настільки зручне, що дитина засинає навіть сидячи.

Зверніть увагу на прокладку у замку-пряжці, що з’єднує ремені в зоні промежини дитини. Широка і пружна у момент удару не травмує животик і статеві органи малюка.

Посилений захист голови і плечей прикриє маленького пасажира при бічному зіткненні. В ідеалі, підголовник під час лобового зіткнення рухається за головою дитини і запобігає занадто різкому її поверненню назад.

Краще, якщо крісло без підлокітників — це виключить неправильну установку ременя безпеки. Часто батьки помилково пропускають штатний ремінь автомобіля поверх підлокітників, в той час як напрямні ременя проходить під ними.

На задній або бічній спинці дитячого автокрісла шукайте ярлик з позначкою ECE-R44/04 (03). Він означає, що модель пройшла цикл випробувань і відповідає вимогам європейського стандарту безпеки.

Як вибрати крісло в машину?

Дитячі автомобільні крісла діляться на наступні групи:

Група «0» (з народження до 10 кг) — люльки з напрямними для кріплення ременем автомобіля. В них фіксують немовляти широким і м’яким ременем. Навколо голови розміщується додатковий захист, який охороняє при ударі автомобіля. Виробники оснащують люльку ручкою для перенесення.

Група «0+» (з народження до 13 кг) — крісло з внутрішніми трьох – або п’ятиточковими ременями безпеки і зручною ручкою. Встановлюють на передньому чи задньому сидінні особою проти ходу руху. Таке розташування оберігає голову дитини від небезпечного «кивка» при різкому гальмуванні.

Група «0+/1» (з народження до 18 кг) — крісла з регульованим кутом нахилу спинки. Дитина сидить у нього в положенні напівлежачи. Автокрісла закріплюються ременями безпеки автомобіля чи системою IsoFix. Вона являє собою скоби, розташовані під спинкою сидіння машини. З допомогою них крісло кріпиться до сидіння машини.

Група «1» (від 9 до 18 кг) — для впевнено сидячих дітей. Крісло встановлюється обличчям по ходу руху. Головні переваги цієї групи — комфорт, завдяки зручному похилому положенню крісла, і висока безпека. Залежно від моделі, автокрісло кріпиться за допомогою штатних ременів безпеки або за допомогою системи Isofix. Деякі моделі оснащують м’яким столиком, поверх якого обов’язково проходить штатний ремінь безпеки. Столик додатково утримує і захищає в момент удару або різкого гальмування завдяки збільшеній площі розподілу навантаження.

Група «1/2» (від 9 до 25 кг) — крісла поєднують властивості відразу двох категорій за рахунок універсальної конструкції. Їх встановлюють обличчям по напряму руху і проти ходу. Група відрізняється більш широкими бортами, можливістю регулювати висоту спинки і ширину посадкового місця.

Група «2/3» (від 15 до 36 кг) — у цієї категорії пристроїв дітей фіксують штатними автомобільними ременями безпеки, які пропускають через спеціальні напрямні на кріслі. Спинка регулюється по висоті. Коли дитина досягне шкільного віку — знімається, трансформуючись в бустер (сидіння без спинки).

Група «1/2/3 (від 9 до 36 кг) — універсальні моделі поєднують всі можливості регулювання ременями безпеки. Крісло призначається для дитини в тому випадку, коли з однієї групи автокрісел вона вже виросла, а для іншого ще мала. З безпеки універсальні крісла програють моделям однієї вікової групи.

Група «3» (від 22 до 36 кг) — використовуються тільки для сидіння-бустера. Дитину фіксують штатним автомобільним ременем безпеки, який проходить навскіс вздовж тіла.

P. S. А ще гарне дитяче авто крісло можна придбати на сайті компанії Avtopapa – https://avtopapa.ua/child-car-seats/group-2-3/.