італійський гуртовий центр

За вікном проносилися італійські пейзажі. Я сонно кивала головою в такт руху автобуса.
– А тепер – сюрприз! – бадьоро промовив гід.
Наша група, втомлено витягнувши ноги після оглядової екскурсії по Неаполю, насторожилася.
– Ми їдемо на склад!
Туристи здивовано переглянулися і вирішили уточнити:
– Куди-куди їдемо?
– На склад.
– А там темно? – пожвавилася парочка молодят.
– Склад – це не склеп, – втомлено пробурмотів екскурсовод і додав: – З мільйонів квадратних метрів площі, куди ми прямуємо, думаю, вам вдасться знайти пару темних закутків.

Молодята уважно дивились один на одного, ніби вперше. Я скучила. Що може бути цікавого на італійському складі?

Італійці завойовують світ

Оптовий торговий центр CIS, розташований на кордоні Неаполя і в десяти кілометpax від міжнародного аеропорту «Каподікіно», мало відповідав поняттю «склад» (в усякому разі, в нашому розумінні цього слова). CIS виявився одним з найбільших сучасних оптових центрів Європи. Сотні оптових магазинів і баз, де представлена різноманітна продукція 350 італійських фірм, банки, ресторани, бари, кафе самообслуговування, пункти швидкої медичної допомоги, митниця, поштові та експедиційні відділення, бюро подорожей, служба охорони – ось що таке CIS. Як і будь-який інший італійський оптовий торговий центр, іменований по-старому нашими гідами – склад.

І такі «склади» є майже в кожному місті. У Флоренції – це торговий центр «Інгромаркет». 20 років тому мережа оптових фірм була розкидана по всій області Тоскана, центром якої є Флоренція. Група бізнесменів, що працюють в різних секторах торгівлі, вирішили об’єднатися для створення центру, який би притягнув власників магазинів.

Так з’явився «Інгромаркет», по «формулі» якого стали працювати оптовики всієї Італії. Навіть старовинні сільські будинки на кшталт Ле Казі Руссе у Веруккьо перебудували і пристосували… для сільського туризму.

Тут можна спробувати купити і марочні вина, і варення, і мед місцевого приготування і навіть мегаомметр. Якщо вам вино полюбилося настільки, що не захочеться йти, поки не спробуєте з кожної бочки, не впадайте у відчай. Господарі вас з радістю залишать переночувати. За гроші, зрозуміло.

Навіть місто Чампіно, розташоване недалеко від Риму і історично заробляє туризмом, я не могло встояти перед новомодним віянням. Спритні чампінські підприємці ризикнули злегка змінити усталений образ Риму як міста Вічності в сторону… міста оптової комерції. Ось програма семиденного туру, пропонована чампінським IVG TUR іноземним туристам:

1 день. Прибуття в Рим. Коротка оглядова екскурсія по місту і розміщення в готелі.
2 день. Відвідування магазинів оптової торгівлі першої групи. Повний день, 9.30- 17.00.
3 день. Відвідування магазинів оптової торгівлі другої групи. Повний день, 9.30 – 17.00.
4 день. Відвідування магазинів оптової торгівлі третьої групи. Повний день, 9.30- 17.00.
5 день. Поїздка в район м. Абруцці для закупівлі взуття і виробів зі шкіри, ювелірних виробів.

Програма шоп-туру, пропонованих чампінцями, розрахована саме на «русо туристо». Тільки їх може задовольнити поверхнева двогодинна автобусна екскурсія по Риму. Зате потім ми з гордістю будемо показувати буклет своїм товаришам по службі і недбало тикати в нього пальцем: я тут був.

Звичайно, італійські підприємці зі шкіри геть лізуть, щоб догодити комерсантам. У торгових центрах скоординовані усі послуги в сфері обслуговування, далеко ходити не треба. Купив пару машин, зайшов до ресторану це відзначити, тут же відправив повідомлення коханці. Розболілася голова з похмілля, – пора зайнятися фармацевтикою, спустошити склад медикаментів. Бізнес процвітає.

Італійці уважні не тільки до процвітаючих бізнесменів, а й до «човників». Витривалі, вони готові на собі тягнути кілька десятків італійських чобіт, пару дублянок, кілька сервізів, килим, сотню рукавичок і дюжину упаковок презервативів. Італійці дуже люблять наших човників і готові нескінченно захоплюватися їх ретельністю. Правда, важко зрозуміти, підсміюються вони над нами чи ні.

Автор: Світлана Русакевич.