готель
Час від часу, а комусь доволі часто, приходиться проводити свій час не в своїй домівці, а в готельному номері. Хтось може сказати, що це дуже класно, адже в твоєму розпорядженні персонал готелю, який виконає кожну твою забаганку (звісно за ваш рахунок), але … попри такий бажаний відпочинок від звичних хатніх справ, вам слід знати першочергові правила поведінки у відповідних закладах.

Отож, перш ніж ви розпакуєте свої речі і розставите їх у шафки, одразу перевіряйте вартість номеру, зверніть увагу на вид із вікна, зробіть для себе загальну оцінку кімнати, щоб в подальшому уникнути неприємних сюрпризів. Якщо вас що-небудь таки не влаштовує, то говоріть про це саме під час поселення. Ви не встигаєте приїхати в готель у попередньо визначений час ? Обов’язково попередьте адміністратора, щоб ваш номер не віддали іншим. Вирішили залишитись на довший термін ? Теж саме, не забудьте попередити про це персонал готелю.

приїзд

Обраний вами готель повинен повністю відповідати заявленій кількості зірочок (якщо вони у нього є). Бачите, що щось не так, не встидайтесь поговорити про це з адміністратором. Не слід при цьому сваритися, чи ще гірше – влаштовувати скандал. Ви просто спокійно, ввічливо, але твердо приводьте розумні аргументи. Адже від того, як ви доведете свою точку зору будуть залежати умови вашого перебування у готелі. Номер вам не до вподоби, попросіть адміністратора показати вам інший.

Усі проблеми, якщо такі матимуть місце під час перебування в готелі, варто обговорювати спочатку з адміністратором, а не з його начальником. Ваші сусіди дуже шумлять ? Не пробуйте їх умиротворити самотужки, бо можете наразитись на грубість, а знову ж таки скористайтесь допомогою адміністратора.

Прибирайте за собою, якщо ви надто насмітили, але не думайте постійно про прибирання, ви все ж таки тут у справах.. З усім має поратися персонал обраного закладу. Замовили сніданок у номер ? Не спішіть одягати парадний одяг, ви – неначе вдома, розслабтесь і поїжте зі смаком в зручній домашній піжамі.

прибирання

Ресторани в готелі зазвичай дорогі, тому приготуйте для себе відповідний (парадно-повсякденний) наряд. Бар має працювати до останнього відвідувача. Бачите, що обслуговуючий персонал уже втомився ? Ви можете його пожаліти, але не мучте себе докорами сумління.

консєрж

Ніколи не забувайте про чайові, але не роздавайте їх на право і на ліво, бо залишитесь з пустим гаманцем. Давайте винагороду лише, коли насправді праця цього вартує. Скільки ? Візьміть собі за одиницю розрахунку один долар, євро або фунт. Посильному або носильнику дайте одну одиницю за чемодан. Швейцару, якщо той зловив вам таксі – також. За обслуговування номеру – дві одиниці за сніданок і дві за вечерю. Прощаючись залиште хороші чайові, тоді на наступний раз всі в готелі ставитимуться до вас з прихильністю. Гувернантці положено давати п’ять одиниць, якщо ви пробули в готелі декілька днів і більше, коли затримались. І наостанок – разом з чайовими залиште в номері записку із словами вдячності, здавалося б дрібниця, але іншим приємно … І в дорогу !

P. S. А ще в будь-якому хорошому готелі завжди можна сміливо залишати свої рюкзаки та інші речі, цінні й не дуже, не хвилюючись за їх подальше збереження.