складаєм валізу
Незалежно від віку дитини, сімейний відпочинок – це завжди можливість відчути єдність родини, краще пізнати свою дитину, показати їй світ і навчити чому-небудь дуже важливому і потрібному. Варто тільки запам’ятати деякі правила подорожей з дітьми.

Дітей до трьох років краще взагалі не вивозити за межі середньої смуги (особливо, якщо дитина часто хворіє). Діток доросліших можна брати з собою вже в більш далекі поїздки, але перед подорожжю обов’язково відвідайте лікаря, щоб обстежити маля на предмет готовності до подорожі за станом здоров’я, а також звірити календар щеплень, і, у разі потреби, провести необхідну вакцинацію.

У будь-якому випадку, поїздки в екзотичні країни залиште на той час, коли дитина вже досить підросте, щоб разом з вами насолодитися екскурсійною програмою, з одного боку, а з іншого боку – досить зміцніє.

Що узяти з собою в дорогу ? Якщо ви своє маля годуєте грудьми, то із собою треба взяти тільки пляшечки зі злегка підсолодженою водою. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, візьміть пляшечки з молоком і покладіть їх у термос, тому що в дорозі, швидше за все, не буде можливості їх підігріти. А можна взяти все необхідне, щоб приготувати молоко в дорозі.

Окремо потрібно потурбуватися про воду, на якій буде готуватися їжа дитині. Склад води в кожній місцевості різний, і організм маленької дитини не завжди може впоратись з різкою зміною.

на пляжі

Щодо одягу, то тут не потрібно брати із собою весь гардероб. Візьміть з собою найнеобхідніше. Якщо ви їдете туди, де можна покупатися та по засмагати, тоді потурбуйтесь про хороше та зручне взуття для дитини. Це можуть бути резинові крокси (щоб не поранити ніжку на камінчиках) чи звичайні тапочки. Однак у сумочці мама обов’язково має мати запасні босоніжки, кросівки або туфельки, коли погода раптово зміниться. Як радять лікарі, для того, щоб уникнути плоскостопості, бо ніжка дитини ще не до кінця сформована, варто дуже уважно обирати взуття для дітей. Підошва дитячих туфельок не повинна надто плоскою та рівною, а має бути бодай з невеликим підйомом. Ось чому чимало батьків купують спеціальне взуття із супінаторами. Великий вибір дитячого взуття, який задовольнить смак найвибагливішого покупця, можна знайти в магазині Babyshoesstyle. Купуйте усе необхідне та хутчіш в дорогу.

АВТОМОБІЛЬНА ПОЇЗДКА З ДІТЬМИ

Відправляючись в автомобільну або автобусну поїздку з маленькою дитиною, необхідно пам’ятати, що дитину доведеться годувати, переодягати і розважати. Для сну потрібно взяти маленьку подушечку, щоб дитині було зручно спати. А в холодний час року візьміть з собою невелику ковдрочку або шаль. Коли дитина засне, їй буде холодно, тому ковдра дуже знадобиться. Нарешті, візьміть з собою горщик. В автомобільній поїздці бувають такі обставини, за яких не можна зупинятися (дощ, інтенсивний рух на дорозі, тощо).

в астомобілі

АВІАПЕРЕЛІТ З МАЛЯМ

Якщо правильно підготувати дитину до перельоту (взяти з собою декілька нових іграшок, книжку, зручний одяг і взуття, засоби проти закачування), то перельоти не будуть настільки стомлюючими для діток-дошкільників.

За спостереженнями батьків, діти переносять польоти навіть краще, ніж дорослі. Діти спокійно сплять у колисках, що видають на борту, доросліші дітлахи вештаються по салону або в що-небудь грають. Замовляйте місця в першому ряду салону, щоб попереду була не спинка крісла, а стінка – тут зручно поставити колиску з дитиною.

в літаку

 

ОСОБЛИВОСТІ ЗИМОВОГО ВІДПОЧИНКУ З ДІТЬМИ

Подорож з дітьми взимку відрізняється більш складним вибором місця для відпочинку. Для відпочинку з зовсім маленькими дітьми, а також з дітьми, які часто хворіють, погано реагують на зміну клімату і харчування, не варто вибирати жаркі країни. Кращим місцем для зимового відпочинку з дітьми в цей період є наші рідні Карпати (тим більше, що там багато гарних санаторіїв, готових до прийому мам і зовсім маленьких діток), повна новорічних пригод Фінляндія або сусідня Польща. Відпочинок типу «з зими – в літо» для дошкільнят небажаний.

взимку