дорога
У період зимових свят та багатьох вихідних днів усім нам випала гарна можливість відпочити та поїхати туди, куди давно хотілось.

Якщо довелося летіти літаком ? Не забувайте про деякі правила. Не розмовляйте з сусідами, коли вони не проявляють ініціативи вам відповідати (натягнуто посміхаються, читають книгу, слухають музику чи різко і неохоче відповідають). Хочете відкинути крісло, переконайтесь, що людина позаду не їсть. Піднімаючись, не чіпляйтесь за підголовник, ви можете випадково зачепити іншу особу (потягнути за волосок та ін.). Не викрикуйте подрузі, те, що можете передати через стюардесу. Слідуйте усім вказівкам, які вам розповідали перед та говорять під час польоту.

в самольоті

Купили квиток на маршрутне таксі. Пам’ятайте – ви тут не одні. Перш ніж увійти, зачекайте, допоки вийдуть усі люди, лише тоді заходьте та шукайте своє місце. Не панікуйте, якщо воно виявилося зайнятим, спокійним тоном попросіть людину пересісти. Не займайте більше одного місця, на ньому маєте поміститись ви і ваші речі. Уступіть його літній особі, матері з дитям, інваліду, навіть, коли ви їдете до кінця маршруту. Знову повторимось, не турбуйте інших непотрібними розмовами, коли вони цього не бажають та залюбки підтримайте розмову, коли хочуть поговорити з вами. Не розмовляйте надто голосно з своєю подругою, сусідкою та по телефону, адже усій маршрутці не обов’язково знати про ваші приватні, а особливо інтимні справи у всіх деталях. Присутніх може дратувати і надто гучна музика з ваших наушників. Читайте, слухайте музику чи милуйтеся краєвидами із вікна, але не розглядайте речі інших, не підглядайте у їхні газети чи телефони. А от запропонувати їжу сусіду, після тривалої поїздки, якщо вам так і кортить попоїсти, ви цілком можете. Зупиніть ваш вибір на їжі з незначним запахом. Їжте тихо, не розкидайте залишки їжі на підлогу автобуса. Як написано у багатьох транспортних засобах, трішки з гумором, але з долею правди: їжте насіння разом з шкарлупою -:) Виходячи на потрібній зупинці, не забудьте подякувати водієві.

в автобусі

Здавалося, найлегше бути не в тролейбусі, трамваї та маршрутках, де ти неначе оселедець в банці, а просто пройтися вулицями та лишній раз подихати свіжим повітрям. Але й тут треба бути уважним. Коли ідеш тротуаром, не зупиняйся різко, не плетись нога за ногу, коли довкола спішать люди, пропускайте перехожих, які ідуть позаду вас. Не майте звички їсти, чепуритись та робити ін. речі, поспішаючи. Краще зупиніться, витратіть кілька хвилин вашого часу, щоб згодом не прати улюблену річ. Зголодніли, присядьте де-небудь та спокійно поласуйте, від такої їжі буде значно більше користі. Коли на вулиці дощить, і всі довкола із парасольками в руках, треба бути особливо обережною. Тримайте парасолю як можна вище, щоб не виколоти очі перехожим, не затуляйте усю себе парасолею, так ви просто не будете бачити куди йти.

під парасолькою

Пам’ятаючи усі ці невеличкі деталі, ви можете спокійно відправлятися в дорогу, ви будете підготовленими, коли раптом виникнуть непередбачувані ситуації. Щасливої подорожі, бережіть себе та інших !

P. S. А ще може трапиться так, що під час автомобільних або автобусних подорожей вас буде заколисувати і цим сильно псувати задоволення від подорожей. Але це не біда, вихід є, і цей вихід – таблетки від захитування та нудоти Драміна, завдяки яким ви зможете подорожувати завжди і на будь-якому виді транспорту.