машина
Куди поїхати і де найкраще можна відпочити ? Це питання турбує багатьох як тільки розпочинається літо. В сезон відпусток як ніколи хочеться провести час так, щоб не тільки забутись від робочих справ, а й запастися на цілий рік незабутніми враженнями про мандрівку. Якщо ви плануєте сімейний відпочинок за кордоном, вам слід врахувати не тільки туристичну сторону мандрівки, а й такі фактори як перепади температур, сонячна активність, вологість, тощо. Про це багато людей чомусь забуває, а даремно, бо вони подеколи можуть додати свою ложку дьогтю у вашу бочку меду сподівань. Діти та й дорослі можуть досить чуттєво сприймати та довго адаптовуватись до зміни кліматичних та часових поясів.

Перед тим, як кудись їхати не полінуйтесь і почитайте або ж поцікавтесь у вашого туристичного провайдера про обрану вами країну. В цій статті наведемо лишень найпопулярніші напрямки відпочинку та місця, які спеціалісти космічного агентства НАСА та кафедри метеорології одного із американських університетів назвали найбільш та найменш сприятливими для відпочинку.

карпати

Україна потрапила до списку сприятливих місць для відпочинку. Оскільки в нашій країні яскраво виражене літо та й зими не є настільки холодними. Взагалі, країни, де чергуються холод і літо вважаються досить вдалими. З точки зору кліматологів, наявність холодної пори року – це благо, бо тоді вбиваються усі вірусні бактерії, відбувається очищення природи. У нас насправді чудова природа, помірний клімат, не має численних природних катаклізмів, є багато куди піти та багато міст відвідати. Кожне місто має свою історію, свій стиль – Львів, Київ (більше про екскурсію столицею дивіться на сайті http://svitlanatour.com.ua/priyom_v_kieve), Камянець-Подільський, Ворохта, Чернігів… Але технічні катастрофи (Чорнобильська аварія), сьогоднішня ситуація в державі, не може не позначитись на рейтингу України у світових туристичних компаніях.

канари

Іспанія та Канарські острови є чи не найпопулярнішим напрямком відпочинком у світі. Усе просто. І справа не тільки в колориті країни. Тут ніколи не буває ні жарко, ні холодно: зимою температура не опускається нижче + 21°С, літом тримається не вище + 28°С. Океан, що омиває острови довкола, зажди теплий. Тому купатися в ньому і займатися різноманітними видами спорту можна круглий рік. Ізюминкою місцевості залишається острів Тенеріфе. Не даремно його ще називають континентом в мініатюрі через 13 кліматичних поясів, які на ньому вдало поєднуються.

японія

Якщо ви любите Азію і хочете її відвідати, не забувайте про всі ризики, що можуть тут вас чекати. Японці, до прикладу, так, як і англічани, страждають на метеопатію або простіше скажемо – розповсюдження метеотропних реакцій. Ще б пак, не просто жити на семи вітрах поміж двома океанами. Нащадки самураїв погано адаптовуються до перепадів погодних умов, страждають від підвищеної вологості повітря, частих проливних дощів.

коста рика

Субекваторіальна країна – Коста-Рика характеризується приємним кліматом і не надто значними коливаннями температури у всі сезони. Вулкани, саванна, кавові плантації довкола, так і ваблять до себе туристів. Цікаво, що майже третина від усієї площі країни заповнена державними та приватними заповідниками. Через своє географічне положення, Коста-Рика має періоди тривалих дощів. Їх пік припадає на травень – листопад. Тому туристам краще приїжджати сюди зимою або на початку літа.

сан франциско

У США можна не тільки подивитись на величезні небосхили, численні вогні нічних міст, а й зануритись у таємничість природи та погуляти місцинами давніх індіанців. Редвуд-Сіті («місто червоного дерева») розташований в долині Услади, тут панує мякий клімат середземноморського типу, усюди чутний незрівнянний і ні на що несхожий аромат червоного дерева. Довкола ви можете побачити багато національних парків, розкинутих на березі океану пляжів та безліч інших унікальностей. Місцеві жителі будують для себе «сонячні» доми, які отеплюються за допомогою сонячної енергії.

сідней

Жаркий сухий клімат з великими перепадами температур поширений у Австралії, екваторіальній країні. Але й тут ви знайдете місця, де можна почуватися не гірше, ніж вдома. Доволі сприятливий клімат у Сіднеї, куди варто приїжджати цілий рік. Навіть сіднейська зима (червень-серпень) є не надто холодною. Температура води в океані в листопаді і практично до квітня коливається в межах – + 22, 5°С. З червня до серпня вона дещо нижча – + 18°С. Найкращим місцем для відпочинку вважається містечко Фалконбрідж, де погода є не настільки капризною.