безпліддя

Хто частіше винен в тому, що сім’я виявляється бездітної, – чоловік чи дружина? Відповіді на це питання не збігаються. У Нью-Йорку, наприклад, на 40 безплідних жінок припадає 60 безплідних чоловіків, а в Тбілісі це співвідношення прямо протилежне: 65 на 35. Один з найбільших фахівців в області безпліддя, вчений професор І. Порудоминский, вважав, що в середньому в природі зберігається рівновага: безплідних чоловіків стільки ж, скільки і безплідних жінок.

Здатність чоловіків продовжити рід залежить від кількості і енергії сперматозоїдів. Якщо в спермі сперматозоїдів немає, то такому хворому медицина поки практично допомогти безсила. Лікувати можна лише тих чоловіків, у спермі яких є якась кількість сперматозоїдів. У здорових чоловіків їх повинно бути більше 40 мільйонів. Буває, однак, і так: кількість сперматозоїдів відповідає нормі, але для того, щоб запліднити яйцеклітину, енергія їх недостатня. Безпліддя чоловіків встановлюється спеціальним аналізом. Якщо через кілька годин після взяття сперми виявляється, що сперматозоїди нерухомі, це означає, що чоловік безплідний, але лікувати його можна.

Кількісний недолік сперматозоїдів або їх швидка стомлюваність залежать від різних порушень статевих залоз, які відчувають на собі безпосередній вплив всієї нейроендокринної системи. Якщо в організмі порушена одна з функцій нейроендокринної системи, це негайно позначається на діяльності статевих залоз. З 100 безплідних чоловіків, обстежених в лабораторії, у всіх без винятку спостерігався розлад функції кори надниркових залоз, а у 70 чоловіків, крім цього, ще й захворювання щитовидної залози.

Вчені розробили метод лікування, за яким спочатку усуваються порушення в діяльності, скажімо, тієї ж щитовидної залози, а вже потім проводиться лікування безпосередньо сім’яних залоз. Лікування це тривале – близько півтора року. Тривалість кожного курсу – 25 днів, потім перерва на один місяць. З 44 чоловіків, які пройшли курс лікування, 28 повністю вилікувалися і мають нормальних, здорових дітей.

Ну, а як бути, якщо чоловік вражений невиліковним безпліддям, але він і дружина кохають одне одного, не хочуть розійтися і в той же час дуже хочуть мати дитину? Зазвичай в таких випадках звертаються до дитячих будинків. Але є ще один вихід. У медичній практиці є метод штучного запліднення, але це вже тема окремої статті.

P. S. Для лечения бесплодия всегда можно обратиться в качественную клинику «Medinua Clinic».