догляд за шкірою

Людина злегка порізала палець, подряпала по необережності руку – здається, суща дрібниця? І раптом гнійничкові захворювання, тимчасова втрата працездатності. Ні, відбувається це не раптом. Справа в тому, що верхній роговий шар нашої шкіри має захисні властивості, він захищає нас від потрапляння збудників багатьох інфекцій. Якщо цілість шкіри порушена, мікроби проникають в ранку майже безперешкодно, там розмножуються і викликають різні гнійничкові захворювання.

Найбільш поширені серед них фурункули (чиряки), карбункули, гідрденіти. Фурункули утворюються зазвичай з гнійників, розташованих навколо кореня волоса. Коли уражено безліч волосяних мішечків і зачеплені великі ділянки підшкірної жирової тканини – це вже карбункул. Основа його щільна, як дерево, синьо-багряного кольору. Хвороба протікає важко, а іноді потрібно і хірургічне втручання.

Надмірна пітливість сприяє розвитку так званих гідраденітів. Своїм походженням вони зобов’язані впровадженню у великі потові залози мікроба – золотистого стафілокока. Найчастіше вражаються пахвові западини.

Маслянисті вугри являють собою щільні вузлики синюшно-червоного або коричнево-червоного кольору. Виникають вони, коли в гирла сально-волосяних мішечків проникають подразнюючі речовини – мастильні та охолоджуючі масла, емульсії, гас. Масляні вугри найчастіше вражають передпліччя і стегна.

Чи можна вберегтися від гнійничкових захворювань? Звичайно, якщо дотримуватися двох простих правил. Завжди тримати тіло в чистоті і охороняти шкіру від всіляких пошкоджень. Баня, душ, чиста білизна – відмінні засоби профілактики гнійничкових захворювань.

Автор: М. Багнова.

P. S. А вообще разумеется любые болезни это неприятно, и вдвойне неприятно в результате них оказаться в больнице. И не только чтобы потом думать, где, скажем, купить бахилы в Киеве, а в целом больница место не самое приятное.