зимові чоботи

Приходять зимові холоди, а з ними і думки, що кращі друзі тендітної половини людства зовсім не діаманти, а хороші зимові чобітки. Тому як витримати наші рідні зими без них занадто складно. На чому ж зосередитися, вибираючи собі ту саму елегантну, зручну і якісну пару? Давайте розберемося.

Шкіра

Зрозуміло, плюсів на рахунку натуральної шкіри дуже багато. Такі чобітки зберігають тепло, носяться довше, не дають ногам потіти, не тріскаються на морозі, та й зовнішній вигляд не втратять, як мінімум, протягом однієї зими. Якщо ваш вибір припав на модель зі шкіри, з’ясуйте, чи не штучна вона. Можна визначити кількома способами: на дотик (натуральна шкіра передає і приймає тепло), по виду не підшитої шкіри (якщо є тканинна основа, це шкрізаміник), за ціною або за сертифікатом, який повинен надати продавець.

Підошва і каблук

Зимові чобітки потрібні не для краси в першу чергу, а для тепла ніг в будь-які морози. Тому підошва повинна мати товщину не менше 1 см і не пропускати вологу, що призводить нас до полівінілхлориду, гуми або поліуретану. Добре себе зарекомендувало взуття з гумовою підошвою – взимку воно ковзає найменше. Але і цю підошву слід перевірити. Можна відігнути край, щоб переконатися, що підошва прикріплена на совість. Відповідайте «ні» каблукам з пластмаси через їх крихкість, шпилькам через загрозу здоров’ю, і «так» – широким металевим каблукам. Натиснувши на підйом чобота, перевірте надійність супінатора.

А що всередині? Обов’язково загляньте всередину чобітків. Відмінним варіантом, звичайно, є натуральна овчина, тому що зберігає тепло і дає ногам дихати. Зрозуміти, штучне хутро чи ні, допоможе натискання на ворс – справжній швидко повернеться в форму. До того ж, якщо хутро на самій шкірі, а не на тканині, – це натур продукт.

Розміром

Спочатку вирішіть, на що будете чоботи одягати – на теплі шкарпетки або просто на колготки. Ні в якому разі не міряйте взуття на голу ногу. Перевірте повноту: чи вільно пальцям, чи немає дискомфорту стопі, чи вузько де-небудь. Вибирайте золоту середину між тісними і такими, що бовтаються халявами.

Устілка

Гігієнічною і теплою є хутряна устілка. Дуже добре, якщо хутро пришите і приклеєне до матеріалу, а саму устілку можна витягнути для просушування.