парфуми

Сказати, що парфуми – невід’ємна частина дамського гардероба, значить, сказати бліду банальність. Парфуми – невід’ємна частина не гардеробу, а існування, бо вони залишаються на жінці, коли на ній вже нічого більше немає, і залишаються в кімнаті, коли в ній вже немає жінки.

Мінливий аромат моди

Коли б і де б не створювався новий запах – він завжди відображав настрої епохи і стиль життя. Сильні, міцні аромати 70-х і 80-х років у 90-ті роки змінилися більш легкими, зеленими. Зараз загальна світова тенденція зберігається у цьому напрямку – у моді як і раніше легка формула духів, ненав’язливих, чистих, не надто інтенсивних. Це озонові, трав’яні і квіткові запахи – ніжні ноти фрезії, лайма, фіалки, лотоса, ванілі. Зима пропонує аромати злегка пряні, з східними бальзамічними нотами.

П’ять останніх ароматів: 1. Les Belles de Ricci/Nina Ricci – чудово свіжий аромат, в центрі якого – запах квітки та плода томата. 2. …Oh! De Moschino/Moschino – найлегший квітковий запах. 3. Organza/Givenchy – це твір «від кутюр», чуттєвий, жіночний і сексуальний аромат квітучого саду. 4. Champs Ely – sees/Guerlain – свіжий, солодкий і світлий аромат легкого дощу в теплий день. 5. 5th Avenue/Elizabeth Arden – запах квітів і теплих прянощів, такий смачний, що його хочеться з’їсти.

Є в світі ароматів бестселери, які залишаються в моді на десятиліття. Серед них і «Шалімар», і «Шанель № 5». Роберт Річчі створив l’air du temps в 1948 році, але до сих пір кожну секунду в світі продається один флакон цих розкішних парфумів.

Безодня умовностей

Запах, який носить жінка, повинен відповідати її віку, характеру, стилю одягу, смакам, настрою і образу, а також ситуації та обстановці, часу доби та порі року. А якщо дама відправляється в подорож, їй доводиться враховувати ще й характер поїздки, і особливості країни – від клімату до місцевих звичаїв. Страшно подумати, що станеться, якщо вона почне заклично пахнути на діловій зустрічі або гуляти по набережній в щільній хмарі важкого солодкого запаху…

Вибір парфумів дуже сильно залежить від того, чим ви збираєтеся зайнятися. В офісі можна дозволити собі тільки дуже слабкий аромат, інакше кожен, хто входить в кімнату буде цікавитися: «Що це тут у вас пахне?» Збираючись на ділову зустріч, краще утриматися від різких парфумів, віддавши перевагу спокійній класиці. Головним принципом має залишитися «не переборщити».

В театрі і на вечірньому прийомі доречні самі дорогі і розкішні запахи. Якщо ж очікується вечірка з танцями, краще вибрати парфуми з тонким, ніжним тембром, віддати перевагу легкому аромату зелені.

1. Вік. Парфуми, як і одяг, адресовані жінкам певного віку (зрозуміло, тому, на якій вони виглядають). Класичні аромати традиційно призначені цілком дорослим носителькам. Poison, Magie Noire або Opium, як прикраси з діамантами, – привілей дам більш ніж середнього віку. Юну дівчину солодкий, густий, чуттєвий запах зробить вульгарною, додасть їй років. Як у Набокова в «Марійці»: «Він відчував запах її парфумів, в якому було щось неохайне, несвіже, літнє, хоча їй було всього двадцять п’ять років». Молодим дівчатам підходять парфуми з тонким ніжним запахом. Спеціально для юних дівчат призначені Tartine et Chocolat/Givenchy, Petit Guerlain, Baby Jeans/Versace, Fleur d’eau/Rochas, Anais Anais і Eau d ‘ Eden/ Cacharel, L’eau par Kenzo, Les Belles de Ricci. При цьому зворотний реверанс не забороняється: «юні» парфуми при нагоді може використовувати дама будь-якого віку.

2. Час року. Відмінності між зимовими і літніми пахощами диктуються банальною фізіологією. Влітку хочеться свіжості і прохолоди, взимку – затишного тепла. Влітку природні запахи тіла посилюються, особливо в жаркі і вологі дні, а взимку сухе холодне повітря зводить власні запахи до мінімуму. Висновок простий: влітку добре сприймаються легкі парфуми зі свіжими ароматами зелені, квітів і фруктів, а взимку настає черга сильних і міцних духів, рожевого масла і східних ароматів.

3. Час доби. Від часу доби більшою мірою залежить не запах, а його концентрація. Хороші духи зберігають свій запах майже 30 годин, а змішувати різні аромати категорично забороняється. Залишається один вихід: вранці використовувати дезодорант і туалетну воду, а ввечері – парфуми тої ж назви.

4. Одяг. Навчитися підбирати парфуми до випадку дуже просто: достатньо, щоб вони підходили до одягу. Вирушаючи на прогулянку в джинсах, ви навряд чи станете душитися Dolce Vita. Швидше рука потягнеться до флакону свіжих зелених духів, легких фруктових або забавних молодіжних. A Dolce Vita почекає до вечірнього плаття. Звичайно, буде логічно, якщо костюм в стилі Шанель буде пахнути «Шанеллю», а декольте від Кельвіна Кляйна – Obsession, але насправді це зовсім не обов’язково. Тим більше що не всі одягаються у Версаче і Лаури Біаджотті. Набагато важливіше зловити відповідність стилю, а не марки.

Можна орієнтуватися не стільки на стиль, скільки на колір одягу. Вважається, що зі світлим одягом гармонують м’які легкі парфуми, з темним – більш сильні. Для тих, хто не сильний в запахах, є відмінна візуальна підказка: кольору одягу повинен відповідати колір флакона або коробки. Класичний приклад – геніальна підказка Сальвадора Далі, який помістив свіжу зелену «Лагуну» в зелений флакон, ніжні рожеві «Даліссіме» – в рожевий, а густі вечірні «Сальвадор Далі» – в чорний.

Запах мандрів

Ви вирушаєте в дорогу. Валіза вже зібрана, але ще розкрита: укладені нові сукні та улюблені туфлі, залишилося лише покласти парфуми. Які з …? Європейська жінка має в середньому шість парфумів. Збираючись у подорож, навряд чи варто запихати у валізу все. Головним критерієм у виборі парфумів повинен бути характер поїздки. Якщо це службове відрядження, доведеться віддати перевагу строгому офісному варіанту. Якщо романтична подорож з коханим, краще всього орієнтуватися на його смак – обов’язково захопити парфуми, які змусять чоловіка промурликати: «Ти так добре пахнеш…».

Ще один критерій – географія. Класичні та стримані духи ви візьмете на північ, розкуті і чуттєві – на південь. На сході віддадуть належне східному аромату, в Парижі – французьким духам знаменитих марок. У Штатах розкішним духам краще віддати перевагу скромним та непомітним, згадати про Ральфа Порене і Елізабет Арден («5 авеню» – сучасна американська класика). Потрібно не забувати і про погоду – не сплутати літню свіжість з зимовою пряністю.

Автор: Аліса Чиж.

P. S. А ще правильно підібрані парфуми частенько можуть служити відмінним засобом для еротичного збудження, не менше, ніж скажімо така річ як outcall erotic massage kiev.