ланцюжок
У нас знову стаття про догляд за речами, які ми цінимо та хочемо, щоб вони якнайдовше нас радували. Поговоримо не про що інше, а про прикраси. Нещодавно й сама зіткнулася із питанням як чистити золото. Прогугливши трохи знайшла чимало корисних порад та не всі виявилися ефективними. Про деякі маленькі хитрощі мені розповіла мама, ще інші я віднайшла в мудрих книгах. Ось така у мене получилася невелика підбірка порад (випробуваних на своїх речах) як же варто доглядати за прикрасами:

Не часто, але все ж трапляється, коли на вашому ланцюжку може утворитися вузлик. Щоб не обірвати його, капніть на пергаментний папір вазелінової олії і помістіть його туди. Після такої дії вузлик легко розплутається за допомогою голки.
– Якщо ваші маленькі сережки часто зчіплюються одна до одної або ж навпаки вам інколи важко їх впіймати, тоді надягніть їх на великий ґудзик з двома дірочками.
– Якщо золоті прикраси потребують очищення (як мій ланцюжок), то помістіть їх на пару годин в бензин. Опісля протріть їх м’якою щіткою, висушіть та відчистіть шматочком фланелі. У вас немає бензину ? Тоді опустіть прикраси у мильну воду і злегка збовтайте їх. Хорошим засобом для чищення є також сік цибулі. Опустіть золото в нього на кілька годин, а потім протріть виріб м’якою тканиною.
чистимо
– Під каменем на персні зібрався пил ? Візьміть сірник та намотайте на нього шматочок вати, намочіть його в одеколон або ж в гліцерині та акуратно очистіть камінь з усіх боків. Опісля, як ми робили із золотом, протріть виріб фланеллю.
– Якщо ваше золото та срібло потьмяніло, то зробіть ось таку суміш із 100 мл. мильної води та 1 чайної ложки нашатирю та змокніть вироби у ній, опісля промийте їх м’якою зубною щіткою, обполощіть чистою теплою водою та витріть насухо фланеллю.
замочуємо
– Щоб ваші срібні прикраси таки не потемніли, зберігайте їх загорнутими у фольгу. Буде також добре, коли ви в скриньку зі сріблом покладете шматочок крейди.
– Вироби з мельхіору чистять за допомогою фланелевого тампону, вмоченого в харчову соду. Щодо соди, то ви сміло можете брати звичайний зубний порошок.
– Якщо ви маєте прикраси із перлинами, то обов’язково зберігайте їх окремо від інших прикрас, бажано загорнутими у шматок шовку (щоб не подряпались).
– Якщо ваша прикраса із слонової кістки пожовкла і вкрилася плямами, не панікуйте, а покладіть її на 10 хв. у розчин хлорного вапна. Опісля акуратно протріть тканиною.
– Бурштин як камінь дуже боїться вологи, тому швидко обмивайте його в мильному розчині етилового спирту з водою (співвідношення 1 : 1) та насухо протирайте фланеллю.
– Прикрасам із дерева вода теж ні до чого, тому протирайте їх лише вологою фланеллю. Якщо ви нанесли на шию крем або ж у вас жирні руки, то поки не вдягайте дерев’яні вироби – залишаться плями.

P. S. Также правильный уход за украшениями поможет даже обручальные кольца из белого золота, подаренные вам вашим мужем передать в наследство своим далеким правнукам.