жіноча краса

У XVII столітті був опублікований знаменитий діалог італійського філософа Томмазо Кампанеллі «Місто Сонця», в якому він присвятив цілу главу красі жінок. Він писав про країну, в якій не зустрінеш потворних жінок, так як у них «завдяки їх заняттям утворюється і здоровий колір шкіри, і тіло розвивається, і вони робляться статними та живими, а краса шанується у них в стрункості, жвавості і бадьорості. Тому вони піддали б страті ту, яка з бажання бути красивою почала б румянити обличчя чи стала б носити взуття на високих підборах, щоб здаватися вище зростом, або довгополу сукню, щоб приховати свої дубоваті ноги… Всі ці забаганки з’являються через неробство і нехлюйство жінок, чому псується у них колір шкіри, чому вони бліднуть і втрачають гнучкість і стрункість; і тому їм доводиться фарбуватися, носити високі підбори і домагатися краси не розвитком тіла, а ледачою манірністю і таким чином, вкрай руйнувати природний розвиток і здоров’я не тільки своє, але і свого потомства».

Ніяка, навіть майстерно і в міру застосовувана косметика і велика майстерність кравця не врятують жінку, якщо у неї поганий, нездоровий колір обличчя, в’яла шкіра, сутула постать з талією, що заплила жиром, якщо жінка незграбно рухається і страждає задишкою. Більшість цих «хвороб» — доброхітно надбані. Від самої жінки залежить, чи буде вона мати атласну, гладку шкіру і ніжний рум’янець, володіти гарною поставою, витончено і пластично рухатися. А адже саме ці якості надають їй чарівність і роблять малопомітними і неправильність рис обличчя і похибки природної статури. Але найголовніша гідність краси полягає в тому, що вона незмінний супутник здоров’я, гарного настрою і працездатності.

Деяким здається, що варто раз-другий відвідати лікаря-косметолога, і в’яла, із запаленими вуграми шкіра на обличчі стане бархатистою, волосся густим, блискучим, з шовковистим відливом. На ділі весь процес лікування набагато прозаїчніше. Вже перші питання лікаря змушують пацієнтку задуматися.

— Чи багато ви рухаєтеся? Чи займаєтеся спортом? Як харчуєтеся? – запитує косметолог і відставляє в бік баночки з кремами і лосьйонами, на які ви покладали такі надії.

Чому, яке відношення має гра у волейбол, наприклад, або прогулянка на лижах до прищиків на вашому обличчі? Або до того, що потьмяніло волосся і стало менш густими? Щоб зрозуміти це, потрібно переконатися на власному досвіді, що означають для організму фізичні вправи, яку дію чинять ці «ліки» на жінку.

Отже, давайте зробимо самі прості і доступні в будь-якому віці вправи з комплексу ранкової гімнастики. Костюм для занять: тапочки, труси, бюстгальтер. А ось час… Ранкові десять хвилин особливо на рахунку. Але їх все одно необхідно викроїти. Потім з лишком окупляться хвилини, витрачені на приведення в порядок свого організму, на налаштування всіх його органів і систем на мажорний, робочий лад.

Ранкова зарядка стимулює діяльність шлунка. Ось вам і перші ниточки, якими зв’язується фізкультура з вашим кольором обличчя. Справа в тому, що нерегулярна дія кишечника отруює організм, а це відбивається на його загальному стані. Після зарядки і водної процедури ви відчуєте прилив енергії і бадьорості. Зникне млявість, щоки порозовішають, і очі молодо заблищать.

– Все це вірно, ми і не сперечаємося, – можуть заперечити деякі жінки.— Але у нас вранці стільки хазяйських турбот, що мимоволі доводиться багато рухатися. Чи не замінять ці господарські обов’язки зарядку?

Звичайно, ні. Так само, як і ходіння по магазинах не може вважатися хорошою, повноцінною прогулянкою. Навіть за кількістю витраченої енергії, як не дивно на перший погляд, двогодинне прибирання квартири – більш легка “вправа”, ніж тридцятихвилинна гімнастика. А м’язам жінки, щоб вони не були млявими і не обростали жирком, необхідне навантаження. Цим навантаженням і є гімнастика, що тренує всі без винятку м’язи, навіть дихальні.

Масаж, який відчуває м’яз серця при енергійному, інтенсивному диханні, неможливо зробити жодному лікарю. Такий масаж покращує харчування м’яза кров’ю, тренує його.

Жінки, які не займаються фізичною культурою, навіть після звичайних домашніх робіт — прибирання, прання, миття підлог — скаржаться на задишку, іноді в них виникають неприємні поколювання в грудях. Це і є не що інше, як відсутність тренованості, невміння нашого серця швидко пристосуватися до навантажень.

Сумну долю готувала собі жінка, яка веде сидячий спосіб життя: на роботі — за столом, по дорозі додому користується міським транспортом (чи машиною, купленою в кредит, взятий на вигідних умовах в компанії moneyveo), навіть тоді, коли проїхати потрібно всього дві-три зупинки. А вдома, замість того щоб піти погуляти або ще краще годину-другу зайнятися яким-небудь видом спорту (хоча б у дворі пограти в бадмінтон), сідає в крісло біля телевізора і весь вечір поспіль дивиться всі передачі. Такий «відпочинок» може тільки втомити.

Сидячий спосіб життя призводить до поступового ослаблення м’язів черевного преса, пружність передньої стінки живота знижується, при нестачі фізичних вправ на ній відкладається жир.

В’ялий товстий живіт не тільки негарний. Розтягнута черевна стінка не в змозі утримувати в правильному положенні внутрішні органи: вони зміщуються і опускаються, що веде до порушення їх діяльності і буває причиною багатьох захворювань.

Безумовно, навмисне жодна жінка не стане приносити своє здоров’я в жертву красі. А ось безтурботно ставитися до нього… На жаль, таких прикладів чимало. В молодості про це зазвичай не замислюються. Адже про цінне згадуєш, коли його втрачаєш. Старші жінки, коли вже багато позаду, не надають особливого значення легким нездужанням, звикаються з ними. «Велика біда в моєму віці — невелика сутулість або відкладення жиру у верхній частині спини»,— думають деякі. Але ж справа не тільки в тому, що їх зовнішній вигляд втрачає привабливість, красу. З-за «верблюжого горба» змінюється нормальне положення шиї. Неправильна постава веде до легеневих і серцево-судинних розладів.

Коли ми говоримо про статуру жінки, то завжди підкреслюємо одну з основних її рис — жіночність, яка проявляється в м’якості ліній тіла, округлості м’язів, специфічному розподіл жирової клітковини, визначених пропорціях і особливостях, пов’язаних з фізіологією її організму. Тому жінкам не рекомендується піднімати тяжкості, займатися боротьбою, боксом, стрибками на лижах з трампліна. Різкий струс тіла, підвищення внутрішньочеревного тиску, що виникає при сильному напруженні, піднятті великих вантажів можуть зробити шкідливий вплив на організм. Але і малорухливий спосіб життя шкідливий.

Коли доводиться довго сидіти або стояти під час роботи (продавцю в магазині, працівниці біля верстата), кров у венах гомілки і стегна накопичується, застоюється. При цьому венозні судини розширюються, стінки їх стоншуються, так як порушується їх харчування. Це так зване варикозне розширення вен. З’являється відчуття тяжкості в ногах, свербіж, швидка стомлюваність. Попереджає розширення вен, затримує розвиток хвороби все те, що сприяє доброму кровообігу, тобто руху.

Заняття гімнастикою і ходьба — прекрасний засіб для розвитку сили ніг. Немає потреби говорити про те, яке значення для зовнішнього вигляду жінок мають сильні стрункі ноги. Форму їх фізичними вправами зазвичай важко виправити. Вона вроджена. Але зміцнити м’язи стегон, розвинути ікри може кожна жінка. Якщо навіть вам не вдасться домогтися бажаного естетичного ефекту, не сумуйте. Красива, пластична хода краде деякі похибки форми ніг. У жінки, що займається спортом, міцні і здорові ноги.

А адже хвороб ніг досить багато. Одні з них — наслідок погіршення загального стану, про що ми вже говорили, розширені вени, набряки. Інші — результат безтурботного слідування моді — потворно розрослися «кісточки» біля основи великого пальця і ослаблення зводу стопи, що з’являється у жінок, які систематично носять незручні, тісні туфлі на високих підборах. Таке взуття не тільки псує ходу, але може стати причиною виникнення деяких хвороб, особливо жіночих.

У зв’язку з цим згадується жартівлива відповідь однієї відомої французької кіноактриси на питання, якими засобами вона підтримує свою красу.
— О, це дуже просто,— відповіла вона.— Я ношу сукні на розмір менше, а туфлі— на розмір більше.

Детально коментувати таку пораду, думається, немає потреби. Дійсно, добре облягаюче плаття волею-неволею змушує жінку тримати себе у формі. Ступні ж ніг, пальці, на які падає величезне навантаження — вага всього нашого тіла, потребують, навпаки, в просторого «одягу». Купувати взуття на розмір більше, може бути, дещо перебільшена рекомендація. Взуття має бути «по нозі». Висота каблука для повсякденного носіння – середня – 2-3 сантиметри. Так звані «калошики» (туфлі-тапочки) ведуть до плоскостопості. Плоска стопа заподіює багато неприємностей.

Щоб утримати тіло в рівновазі, жінці доводиться трохи відставляти таз, напружувати хребет. А організм не терпить постійних порушень. Болі в м’язах ніг, нижній частині живота або шиї — перші сигнали несприятливих змін, що почалися у внутрішніх органах, що може повести до виникнення стійких функціональних захворювань.

Автор: І. Нарусова.