головна
Події всіх творів Джейн Остін відбуваються в часи Імперії (Empire). Епоха бере свою назву від влади Наполеона Бонапарта. Новий тип сукні, який появився в магазинах незабаром після падіння французької абсолютної монархії, ознаменував дух новоутвореної республіки. В минуле відійшли важкі, дорогі, надмірно вишиті матерії. На зміну їм, беручи до уваги зубожіння населення, прийшли доступні, бавовняні тканини, з яких і були зшиті сукні бідних дівчат, героїнь письменниці – Дешвуд і Беннет.


остін

Сукні з бавовни, у прекрасних візерунках із дрібних квітів, чарують своєю простотою та злегка приглушеним кольором… Саме це викликало у людини колись забуте, але таке потрібне відчуття тепла й затишку.

бавовна

Мода Імперії слідувала зразку античності – часу Великих археологічних відкриттів і розкопків руїн Помпеї. Новий тип суконь звільняв жінок від важкості корсету і всіх інших непотрібних деталей, тим самим обвільняючи їх тіла (також в той час з’явилось чимало чисто жіночих предметів побуту, як от скажімо пилочки для нігтів, які й сьогодні можна придбати на сайті http://staleks.ua/katalog/pilochki-dlya-manikyura-i-pedikyura). Щоправда, аристократки, в кінці 90-х рр. вісімнадцятого століття, могли собі дозволити напівпрозорий муслін, газон, і навіть марлю, з якої в крайньому випадку, можна було пошити підв’язки. В той час жінки надавали перевагу панчохам, хоча в більш ранній період, дами полюбляли нічим не покривати свої оголені ніжки.

стиль

Згодом, в Імперії, встановленій Наполеоном, за його особистим бажанням (заради підкреслення пишності двору та й відродження занепалої текстильної промисловості), сукні аристократів та багатих жінок стають все багатшими, у використання знову вводяться такі тканини як шовк, оксамит, атлас і тафта. Волосся панянок покрили турецькі тюрбани із страусиним пір’ям.

Важливо, що впродовж всієї епохи, основним взірцем жіночої моди так і залишається єдиний фасон плаття, в якому довгі, вільні спідниці не починалися від талії, а від вузького ліфу з великим квадратним або овальним декольте. Рукава плаття були короткими, опуклими або вузькими і довгими. Вони, глибоко вшиті до спинки плаття, змушували жінку тримати пряму осанку. Вже на початку дев’ятнадцятого століття, колись довгі плаття стають значно коротшими. Тепер чоловіки отримали змогу насолодитися видом делікатної жіночої ніжки. Через відсутність теплих светрів, основним засобом покрити зону декольте у жінок були шарфи. Зауважимо, що в епоху Імперії, шарфи слугували й декоративним елементом. Глибокий виріз часто покривався і за допомогою муслінових накидок. Для виходу, одягалися дуже короткі, ледь покриваючі лоно, жакетики або ж довгі пальта (рединготи), змодельовані із фасону чоловічої куртку для їзди верхи.

Як головні убори жінки носили шапки або капелюхи-бокси, які прикривали обличчя і волосся. Окрім них, популярністю користувалися берети і тюрбани. Зачіска епохи Імперії нагадувала грецькі або римські стародавні фризури. Модними залишалися кучері або просто локони, що спадали по боках обличчя. Ідучи на бал чи свято, кожна панянка прикрашала зачіску прикрасою: діадемою чи короною.

бал

Коли справа доходила до взуття, то кокетливі рококові каблуки замінило дуже акуратне, плоске і прилягаюче до ніжки взуття, яке нагадує сучасні балетки.
У холодні дні, дами носили зовсім неелегантні, але практичні черевики.

Подивитися на власні очі як виглядали тогочасні модниці та що собою представляв стиль Емпір, можна у цих невеликих шматочках відео: