модний капелюшок

У минулі століття жінка з непокритою головою вважалася майже неодягненою. Зараз дама в капелюсі звертає на себе набагато більше уваги, ніж її простоволоса сучасниця. Втім, влітку капелюх не вишукування, а необхідність.

Одяг в останні роки не дивує новизною форм. Пропорції і силуети кочують з однієї колекції до іншої. Акценти з настільки нейтрального поля розставляють аксесуари. Найбільш помітний з яких, звичайно, капелюх. Він додає образу таємничість, романтичність і вишуканість, а цього зазвичай хочеться жінці, що звільнилася у відпустці від домашніх і ділових турбот. До того ж в подорожі ви випадково можете опинитися в ситуації, коли дама без капелюшка виглядає непристойно. Наприклад, якщо потрапите на скачки в Аскотті, які відвідує англійська королева, або на інший вишуканий захід.

Однак про головний убір фабричного виробництва не може бути й мови, оскільки найчастіше в ньому немає ні тіні індивідуальності. Втім, якщо носити його не в колір одягу, не в сезон і не за статевою приналежністю, певного ефекту досягти можна, але не кожному він здасться привабливим. Обмежимося суспільно прийнятими виразними можливостями і згадаємо про дизайнерів та модисток.

Їх Сен-Лоран і раніше воліє лаконічними класичними формами болеро, канотье, циліндри, – але в кольорах, які доповнюють гамму костюма. Природно, не всі кутюр’є настільки консервативні. Чого варті, наприклад, капелюхи у вигляді надувних рятувальних кругів від Іссійя Мійяке. Пако Рабанн недавно оспівав ковбойський капелюх, а Стефані Ролінд – кепі кубинських вождів. На жаль, з авангардними роботами найпростіше познайомитися … по телевізору. Головне – не переплутати репортаж про модний показ з «Клубом кіноподорожей», де на головах красунь з різним кольором шкіри також підносяться кошики з фруктами, глечики з водою і стопочки книг з найближчої бібліотеки.

За найнеймовірнішими з шедеврів від західного дизайнера, якщо вони вам сподобаються, доведеться відправитися в країну, де працює їхній творець.

модний капелюшок

Твори дизайнерів і модисток здатні запаморочити голову навіть людині, що вміє носити капелюх. Лариса Крилова і Лідія Золотова, наприклад, вважають за краще робити нестандартні речі зі стандартних матеріалів – соломки, мотузки і легкі тканини зі всілякими обробками. Витончена контрастна шнурівка – і на голові чи то капелюх, то чи корсет. Кепка злегка деформована і її тепер можна скільки завгодно повертати, тішачи себе ілюзією, що в гардеробі кілька несхожих один на одного беретів, кеп і шапочок. Поява канта, квітки або іншої деталі в самому «невідповідному» місці дозволяє простушці здаватися естетичною оригіналкою.

У школі найстарішої столичної модистки Флори Ляхової в фаворі різноманітно декоровані моделі з класичної для літа соломки, при цьому не обов’язково поля і тулії існують разом, вони цілком благополучно можуть являти собою дві різні моделі. Тут багато м’яких капелюхів з сучасних тканин. Легкі берети, круглі шапочки з фактурою «під волоський горіх», є різнокольорові капелюхи з штучними косами і колосками.

Як слушно зауважила дизайнер Віолетта Литвинова, яким би самодостатнім і індивідуальним не здавався головний убір, він був і залишається всього лише доповненням до костюму. Капелюшки і накладки для волосся від самої Віолети при цьому нерідко удостоюються заслуженого епітета «чума». На жаль, фантазію художниці часто гальмує сировинна криза. Як і її прогресивні паризькі колеги, вона із задоволенням працювала б з сучасними рухомими волокнами. Але замість цього доводиться задовольнятися гумовим шнуром у синій оплітках з білою цяткою з найближчого спортивного магазину. Втім, Віолетта робить моделі і з класичних для капелюхів матеріалів, які носить не тільки столична тусовка, але і дами середнього віку, які постійно проживають в різних містах Європи.

модний капелюшок

Ольга Солдатова-Дарк, навпаки, випускає свої моделі в стилі 20-30-х років на датських підприємствах. Полегшений фетр, соломка, шовк набувають під її творчим пресингом найнеймовірніші форми – від гармошки до казанків з пензликами. Природно, дама з таким твором на голові не може залишитися непоміченою на вулиці або світському рауті.

Вибираючи капелюшок, добре б знати, що тобі йде, а що ні. Наприклад, косоокість можна перетворити з дефекту в пікантну рису за допомогою асиметрії капелюху або берета, зсунутих на бік. Шарф або квітка на капелюсі під колір очей додасть їм виразності. Круглолицим життєрадісним панночкам краще віддати перевагу канотье, а тим, у кого обличчя овальне і довге, – капелюх з високою тулією. Коротку шию тільки підкреслюють опущені поля болеро або капелюшок у формі дзвону, а маленький зріст погіршать широкі поля.

При відсутності жалоби, але любовному відношенні до чорного не варто надягати до чорного костюма такий же капелюх. Контрастне колірне рішення – необхідний штрих до суворого образу … Правда, всі ці поради не приносять користі, якщо головний убір не підходить до всього костюму.

Автор: Олена Вишинська.

P. S. А ще не менш важливим доповненням до капелюху буде гарна сонцезахисна косметика, яку можна придбати на сайті (його до речі можна купити ось тут https://dska.com.ua/katalog/sontsezakhyst_zhinocha-kosmetyka_kosmetyka/).