що таке стилі
Ці слова люди часто змішують та не знають точно, що вони означають. Мало хто знає, що чоловік вбраний зі смаком, не завжди є елегантним, а про елегантну жінку не завжди можна сказати, що вона одіта із шиком.

Смак

Слово “смак” вживалося аж надто часто в кінці ХІХ, та на початку ХХ століття, коли ідеалом чоловіка був естет, а потім джентельмен. Тоді від кожної речі вимагалось, щоб вона була зі смаком.

Запитаєте, яким же повинне бути вбрання „зі смаком”? Відповідь на перший поляд проста – те,в якого колір й форма не разитимуть погляд оточуючих. Навіть недороге вбрання дівчини, а також кольорове і яскраве покриття на меблях, що й казати навіть невеличкі іграшки, зроблені рукою дитини – все це може бути виконане зі смаком. Зі смаком може виглядати дещо надшарпаний комірець, так само як і вже зношене вбрання. Все базується тут лишень на ефекті кольорів і форм, незалежно від того чи ті речі є ще зовсім новими чи уже старими, дешевими чи дуже дорогими, модними чи ні. Речі зі смаком не мусять бути оригінальними.

смак

Цікаве те, що смак не виключає безпорядку. Як не парадоксально, але безпорядок буває теж зі смаком. Проте він обов’язково має бути спланованим. Як це ? Ми самі із певною ціллю створюємо у своєму помешканні ефект хаотичності, розставляємо речі так, ніби вони там випадково залишені. Це дозволяє зробити атмосферу більш розкутою і не такою офіційною, де все в домі ідеально поскладане та повішено до міліметра.

Елегантність

А що таке елегантність, — у чому вона полягає ? Вона також базується на змістових враженнях, але завжди має чимось виділятись та привертати до себе увагу. Звичайно, деколи важко сказати чим саме. Є в ній певна непересічність та незвичайність. Не позичати їй поваги й неприступності. Проте вона позбавлена усіляких дешевих ефектів прикрас і надмірної яскравості. ЇЇ окраса – простота, яка виходить поза смак вулиці. Елегантність не завжди може подобатися усьому загалу та й не розрахована вона для всіх. Вона не ходить в парі ні з пересічністю, ні з яскравістю, ні тим паче із безпорядком. Ніщо не може бути елегантним, коли його всюди вдосталь.

елегантність

Елегантність можна створити лишень при певній ступені добробуту, але дороговизна не завжди означає елегантність. Усіляка виставність їй не до вподоби. Де є елегантність, там присутня гармонія цілісності: солідність матеріалу з певною окремістю і докладним опрацюванням деталей. Деталі щоправда, змінюються з часом. Що добре в одному столітті, не припустиме в іншому.

Незмінними залишаються манери. Елегантна поведінка завжди має бути природньою, невимушеною й простою: коли зразу очевидно, що ми хочемо привернути до себе увагу, то вже не є чистою елегантністю.

Шик

А що називається шиком ? Це настільки мало визначене поняття, що його буває нелегко пояснити. Точною ознакою шику є легкість і прагнення делікатно звернути на себе увагу. Але попри це, між ним та елегантністю є одна різниця. Шик є більш винятковим і визиваючим, ніж остання.

Майже в кожному віці людина може бути елегантною, але не в кожному буде із шиком. Коли вік вже пристойний, вона не зможе звертати на себе увагу. Жінкам тут більше пощастило, бо їм це легше робити ніж мужчинам. Жінка володіє цим мистецтвом із самого дитинства, воно закладене у неї в серці – створювати довкола красу. Тому, будучи вже не такою молодою вона все одно залишить у собі цей шарм. Можливо це тому, що мужчині загалом не потрібно звертати на себе увагу (надмірно чепуритися). Для мужчини найголовнішим є одна річ – бути справжнім мужчиною.

шик

Проте таке намагання привернути до себе погляди оточуючих має добре відчуватися тою особою, яка цього прагне і ніколи не переходити пристойної межі. Відноситься це як до чоловіка, так і до жінки. Тоді це буде справжнім шиком.

А тепер розсудіть самі, що з усього є найкращим.

P. S. А еще обладание чувством вкуса, элегантности, красоты особенно важно в такой сфере как косметология, ведь как раз изначальное призвание косметики и состояло в том, чтобы делать людей еще более красивыми, подчеркивать их вкус и элегантность.