раціон
Якість і «кількість їжі впливає на людський організм і робить його схильним або відпірним до різних хворіб». Ця річ, без сумніву, є зрозумілою для всіх. Хто не доїдає, або напихає свій шлунок некорисними стравами, не може мати тих фізичних сил і тої душевної енергії, які має людина, що живе згідно з потребами свого організму.

Людська пожива складається з білків, жирів, вуглеводів, солей, вітамінів та води.

Білок є потрібним для створення клітин людського тіла. Він знаходиться в м’ясі, молоці, яйцях (передовсім в жовтку), в деяких овочах, як горох, фасоля, сочевиця та інших стручкових рослинах. Білок є дуже важливим складником їжі передовсім для дітей, а також підростаючої молоді. Тому він повинен знаходитися в щоденному раціоні людини у якості м’яса, ярини чи молочних продуктів.

Другим складником людської їжі є жир, спалюючись в організмі, він надає йому тепло. У зимову пору нам дуже необхідно мати більше тепла, тому маємо споживати страви з більшим складом жиру. Влітку, ситуація зовсім інша, ще з весни ми стараємося насичуватися легкими овочевими чи фруктовими стравами. Найпоживніщим жиром є масло.

Третім важливим складником людської поживи є т. зв. вуглеводи. Вони присутні в стравах рослинного походження: в хлібі, картоплі, цукрі, овочах. Вуглеводи, як і жир, спалюються в організмі та утворюють тепло. Тому в деяких випадках, можна сміливо замінювати та комбінувати страви, які вам необхідні в даний момент, бо дія їх в організмі схожа.

Тут належить ще згадати про солі та вітаміни. Ці два останні складники знаходяться в овочах. Велике значення для поживи та відновлення організму мають вітаміни; вони знаходяться в овочах та фруктах, а також під лускою зерна всякого збіжжя та рисі. Тому дуже перемелене збіжжя, на„найбілішу муку”, в якому зовсім немає ґрису, шліфований рис є менш корисними продуктами для відновлення організму. Недостатня кількість деяких вітамінів може спричинити різні хвороби.

Одностороннє відновлення (харчування одною групою продуктів) та пожива організму є також не дуже доброю. Погано робить той, хто харчується лишень м’ясом, як і той, що харчується лишень мучними стравами. Надмірне споживання м’яса, до прикладу, може спричинити такі хвороби, як жовчне каміння, нервові хвороби, тощо. Занадто жирна щоденна їжа в раціоні людини, може погано позначитися на стані травного тракту. Нагромадження жиру в організмі спричиняє усілякі хвороби серця.

Так само некорисно впливає на організм постійне харчування вуглеводами, бо жири виконюють свою функцію для хорошого стану людини. Недостатнє надходження жирів у їжу негативно впливає на різні види обміну речовин, функціональний стан окремих органів і систем і, у підсумку, на працездатність і опірність організму вірусам.

Тому людський організм потребує різнорідних страв, як м’ясних, так і рослинних, у різних їх формах: сирій та вареній.

Щоб бути здоровим і продуктивно працювати, треба відповідно харчуватися, —споживати не лише м’ясні, але й мучні страви й овочі, бо в них находиться найбільше складників потрібних для людського організму.

P. S. І звісно здорове харчування має величезне значення для формування нормальної ваги та загалом вигляду, а не то потім доводиться деяким людям задаватись питаннями на кшталт «друге підборіддя, як позбутися?».