Товстуха

Таку пораду дає американський фахівець в області харчування Дональд Г. Кулей, автор книги «Харчуйся так, щоб бути витонченим». На думку автора, людина товстішає лише від надлишку їжі. Безперечно, захворювання щитовидної залози або гіпофіза можуть викликати ожиріння, але навіть і з цим видом ожиріння можна боротися певної дієтою. Для того, щоб схуднути, потрібно дотримуватися тільки одного правила: щодня вживати менше калорій, ніж витрачає організм.

Людина при вазі 80 кг, яка цілий день нерухомо лежить на спині, витрачає 1700 калорій. 800 калорій потрібні для виконання легкої роботи.

Разом, в середньому 2500 калорій потрібні людині для збереження нормальної ваги. 200-300 додаткових калорій в день дають на рік надбавку у вазі від 1 кг 200 г до 3 кг 200 г, в той час як допустимим вважається щорічне збільшення ваги приблизно на 240 г.

Любителям поїсти автор пропонує «відпрацювати» зайві калорії.

Так, наприклад, хто з’їдає, повинен:

  • порцію оладок – 200 кал. – 2 години 15 хвилин диригувати оркестром?
  • порцію морозива -150 кал. – близько 2 годин мити посуд,
  • порцію шоколадного пломбіру – 400 кал. – 55 хвилин пиляти дрова,
  • шматок торта – 300 кал. – 3 години прати,
  • 3 кавових ложечки цукру – 60 кал. – 1 годину гладити,
  • велику порцію пудингу – 300 кал. близько 2 годин плавати,
  • 2 волоських горіха – 80 кал. – 45 хвилин повільно ходити.

Що й казати, досить суворий режим. І тим не менше Г. Кулей застерігає повних людей від надмірного захоплення фізичним навантаженням, так як подібне навантаження може дати ускладнення на серце. Адже людям з надмірною вагою і так доводиться «носити вантаж», рівний 10-15 кг (приблизно мішок картоплі).

Отже, навантаження на серце у них значно збільшене. Саме тому лікарі завжди застерігають хворих, які страждають на ожиріння, від нерозумних фізичних перенапруг і призначають їм тільки помірні фізичні вправи як додаток до дієти.

Слід пам’ятати, що фізичні вправи без дієти не зменшать вагу. Наводяться такі приклади: здійснений трьохкілометровий похід – витрачено при цьому 115 калорій. Якщо «заїсти» прогулянку тільки трьома шматками підсушеного хліба, втрата буде відшкодована (а найчастіше після такого походу з’їдено буває набагато більше!).

Після однієї гри тенісист може втратити у вазі до двох кілограмів. Причому він втрачає не жир, а воду у вигляді поту. Випиті незабаром після гри дві або три склянки води відшкодують втрату, так як тканини, подібно до губки, всмокчуть воду знову. Їжа також компенсує втрату води.

Таким чином, на думку автора, гімнастика, походи, голодування і навіть лікування медикаментозними засобами – без дієти, тобто без зменшення калорійності їжі – вагу не знизять.

P. S. Також окрім правильного та здорового харчування дуже важливо збагачувати свій організм вітамінами та поживними елементами. Такі містяться зокрема в препараті Акневак, який можна придбати на сайті компанії «Акневак» – https://acnevac.com.ua/.