чи потрібно прати новий одяг

Ця абсолютно нова сорочка не є такою ідеально чистою, як ви можете собі думати. Насправді, невипраний новий одяг може закінчитись алергією, роздратуванням, і навіть хворобами.

Перед тим, як відрізати бірки, подивіться при якій температурі слід прати даний одяг, чи можна його відбілювати, загружати у пральну машину та як правильно сушити. Усе це впливає на те як довго прослужить вам річ.

За словами Дональда Белстіо, доктора медичних наук, професора дерматології медичного центру Колумбійського університету, новий одяг дійсно створює певний ризик для здоров’я, якщо його одразу вдягати. Доктор пояснює, що барвники і формальдегідні смоли, знайдені на новому одязі під час досліджень, можуть викликати роздратування шкіри, а також алергічні реакції. Попереднє прання нового одягу може захистити нас від залишкових барвників та інших подразників, які є на тканині.

Лікарі попереджають, що випадки педикульозу були передані саме від одягу, що був одягнутий у примірочній магазину. Більше того, є певні інфекційні захворювання, які можуть передаватися через одяг (в тому числі корости). Особливо лікарі застерігають і наголошують на обов’язковості прання тих речей, які є найближчими до тіла (білизна, купальники). Якщо вони з делікатної тканини, не полінуйтесь попрати їх вручну.

Ви не можете собі це уявити, але це є очевидним – ви не перша людина, яка одягнула цей наряд, з великою ймовірністю він примірявся щонайменше декілька разів у магазині. І це ще не все. Перш ніж потрапити на полки магазину, ваш одяг увійшов в контакт з людьми ще в процесі виробництва, транспортування, складування і продажу. Просто нереально дізнатися, скільки рук або інших частин тіла торкнулися вашого одягу. Уявіть собі на хвилину, скільки шкідливих подразників буде містити одяг, придбаний на базарі.

Щоб попрати новий одяг не потрібно багато зусиль, просто промийте його в дуже гарячій воді (якщо така дозволена виробником, перевірте етикетку), можете додати до неї декілька краплинок оцту, він чудово дезінфікує і зберігає колір речей, а потім повісьте їх сушитися, щоб не пошкодити тканину. Опісля погладьте одяг для ще більшої певності.

P. S. А ще часом не завадить попрати новий одяг, куплений не лишень в звичайному магазині, але й придбаний через інтернет, скажімо на сайті https://kindo.ua/platya, адже такий одяг хоч і не міряли перед вами десятки інших людей, однак він пройшов до вас не простий шлях через ту ж службу доставки на кшалт Нової пошти.