фарбами гуаш
Барвисті і надзвичайно красиві Великодні прикраси приносять не тільки естетичне задоволення, але й додають ще більшої святковості дому. Виготовлення писанок, випікання пасок, заквітчання наших домівок вербою чи весняними квітами може стати хорошою забавою не тільки для дітей, але й для дорослих.

Це дійсно дуже весело ! Щодо виготовлення незвичних, але не менш красивих від традиційних писанок у нас є кілька ідей.

Для початку, щоб правильно розфарбувати нашу писанку (і фарба трималася) нам потрібно оцет, віск (чорний), свічка, голочка. Візьміть яйце та гарно очистіть його зовнішню оболонку від усіх домішок (намочіть ватний диск оцтом та обітріть ним шкарлупку). Опісля вийміть із яйця його вміст. Для цього на обох кінцях майбутньої писанки зробіть невеликі отвори. У верхній отвір (на вершечку яйця) можете встромити шприц та вийняти ним білок та жовточок. Що з ними зробити ви, думаю здогадаєтеся. Можете додати до пасочки, а можете вкинути їх в омлет. Але це ще не все. Тепер заліпіть отвори воском. Візьміть писачок, вмокніть його у віск (попередньо нагрійте на свічці) та малюйте ним по отвору цим воском допоки повністю не буде видно дірочки.

Перший етап начебто зроблено, а тепер найцікавіше – розфарбовування писанки. Головним тут без сумніву є ваша фантазія. Як говорилося на початку статті, для того щоб було цікавіше та й сам процес став хорошою сімейною традицією – залучайте до роботи і найменших членів родини – діточок. На наших фото ви побачите як радіють дітки такому заняттю. До речі, у них вийшли чудові писанкові картини, ось вони:
дитячі малюнки
До рук ішли різні матеріали: не тільки традиційні харчові барвники, але й гуашеві чи пальчикові фарби (для найменшеньких), крупи, бісер, витинанки й різнобарвні стрічки. Усе це – новий і цікавий спосіб оформлення Великоднього символу – Писанки.
з вирізаними картинками
з крупами
зі стрічками
Ви, звісно, теж можете долучатися та показати дитині як правильно малювати візерунки:
малюємо
Останніми роками, дуже радію, що ця традиція прижилася і в нас, люди не тільки розфарбовують яєчка та кладуть їх у кошики, але й стараються прикрасити ними хату, свій сад. Цвітуча гілочка із писанками дещо нагадує ялинку, можливо тому діткам так подобається її наряджати.
деревце з писанками
Деякі господиньки стали навіть випікати печиво у формі писанок, але це в наступній статті. А зараз чимдуш запасайтесь ідеями, беріть свою малечу та розмальовуйте писанки, бо залишилося вже так мало часу !

Писанки – гарний приклад народного мистецтва, однак якщо вас цікавить всесвітнє мистецтво, та картини видатних українських художників, то більше дізнатись про це можно перейшовши за посиланням.