вдома
Ось і пройшли всі 9 місяців вагітності, тому пора задуматися, що взяти з собою задля такої очікуваної хвилини у житті. Відкрию вам секрет – нещодавно я й сама стала мамою, тому сьогодні хочу поділитися з вами, так би мовити, своїм маленьким досвідом із цього питання.

Нагадаємо вам, що пологовий будинок, в якому ви будете народжувати необхідно вибрати завчасно, приблизно на 5 місяці вагітності. Визначтесь із лікарем, який буде приймати пологи (скористайтеся порадами знайомих і близьких) та познайомтесь із ним. Хоча впродовж вагітності ви будете знаходитись на обліку у зовсім іншого спеціаліста, але наприкінці терміну уже обраний вами лікар стане за вами спостерігати.

Це такий невеликий, але все ж таки важливий початок. Проте перейдемо безпосередньо, як я жартувала, до приданого, яке слід прихопити із собою. Майже у кожному пологовому будинку можна побачити оголошення із списком речей необхідних як для мами, так і для дитини. Проконсультуватися щодо цього я б порадила ще й у свого лікаря. Адже подеколи лікар-акушер може вказати вам ліки, які потрібно придбати на пологи, але це не у всіх випадках.

Отож, у вашій сумці (краще мати одну, але містку сумку, щоб усе було під руками) повинні бути в першу чергу – документи: паспорт та обмінна карта. Погодьтесь, що зовсім не до пошуків, коли ти поспішаєш та думаєш про зовсім інші речі. Вам необхідні також: сорочка (широка) в якій ви будете народжувати, ще одна сорочка в палату, одноразові пеленки, одноразові підкладки (бажано взяти якнайбільше – до 20 шт.), халат, тапочки, спеціальний бюстгалтер для годування (візьміть 3), власна постільна білизна та посуд (чашка та обов’язково електричний чайник – він пригодиться і для стерилізації дитячого посуду), засоби гігієни (мило, зубна паста й щітка, рушничок), не забудьте про нарядний одяг на виписку, зарядне до телефону і обов’язково фотоапарат. Дорогі мами, не лінуйтесь і не пропускайте жодної хвилини – якнайбільше фотографуйте свою крихітку. Окрім усього вказаного, із власного досвіду додам те, що слід взяти кожній майбутній мамі – це молоковідсмоктувач (зручний у користуванні саме ручний) та мазь для грудей (користувалась Бепантеном). Для чого, запитаєте ви ? Я теж так думала, допоки не зустрілась із проблемою надмірного прибування молока у перші дні та як наслідок – його застою у грудях. Тому, щоб і ви не повторювали моїх помилок, краще учіться на чужих. Наостанок порекомендую вам прихопити із собою щось попоїсти. Для першого дня це може бути печиво, зелений або легкий чорний чай. Якщо ви народжували кесарево, то після операції ви не їстимете, допоки не заживе шов. Натомість багато пийте води та підкажіть своїм рідним, щоб опісля приносили вам лише нежирну й не дуже солену їжу (кефір, сухе печиво, м’ясо нежирних сортів риби, телятину, сир, нежирний бульйон, банани та запечені яблука). І як ви побачили – жодного солодкого. Це слово можете призабути, хоча б у перші місяці годування маляти, але про харчування мами – годувальниці ви прочитаєте у нашій статті: Харчування матері, яка годує.
речі
Окреме місце у вашій сумочці мають займати речі малюка. На час перебування у пологовому будинку вам потрібні : 6 розпашонок (тоненькі і байкові), 6 пар повзунок (тоненьких і байкових), 6 шапочок (3 тоненькі і 3 байкові), а ще 3 пеленки, одіяло (краще взяти 2, оскільки в одне ви загортаєте дитину, а другим можете її вкрити), памперси (маленька упаковка) та засоби гігієни для немовлят (олійка або присипка під памперс, вологі салфетки). Окрім усього переліченого, я неодмінно додала б ще: скляну бутилочку для годування (у випадку, коли ви народжуєте кесарево і годувати одразу просто не взмозі або ж у вас ще не з’явилося молоко) та дитячу кашу на перші дні (дізнавайтеся завчасно якому виробнику слід довіряти). Ну і звичайно не забудьте підготувати найкращий одяг на виписку: конверт та нарядний костюмчик, адже в цей день ви з малюком повинні бути найкращі, хоча для своїх рідних і близьких, повірте мені, ви такими є та будете завжди !!!

P.S. А для рідних та друзів підготуйте невеликий дарунок: завчасно придумайте та збережіть текст із повідомленням про вагу, зріст та час народження вашого малюка …

P. P. S. А еще собираясь в роддом, заранее следует подумать о такой важной вещи как детская верхняя одежда, особенно важно, чтобы она была достаточно теплой, если на дворе в это время зима.