спільна праця

Цікаві дослідження здійснили американські вчені, довівши ними, що саме співпраця жінки і чоловіка робить їх шлюб значно міцнішим від тих сімейних стосунків, де жінка виконує роль кухарки, пралі, доглядальниці за дітьми, а ще ділової людини – в одному лиці.

На це вказують результати нового опитування 160 пар, котрим зараз від 25 до 30 років. Метою дослідження було не тільки визначення важливості участі чоловіка у хатніх справах, але й питання поділу між чоловіком та дружиною цієї хатньої роботи, а також невеликий аналіз того як це впливає на їхні стосунки.

Сам автор дослідження та професор з університету Міссурі Адам Гелован, вважає виконання домашньої роботи і догляд за дітьми як один з найважливіших способів для осіб сильної статі підтримувати зв’язок із своїми дружинами. Він також наголошує на тому, що кожне подружжя має особливо усвідомлювати, що після появи дитини, у їхній сім’ї наступить період адаптації. Для деяких пар він може бути доволі важким та потребуватиме певного часу. Але для того, щоб процес проходив легко та радісно для обох батьків, та не виникало суперечок з приводу малої уваги одне до одного, професор рекомендує парі дати можливість одне одному провести кілька ночей без дитини. В першу чергу для того, щоб зрозуміти, що в їхніх стосунках нічого не змінилося, але їм потрібно докласти чимало спільних зусиль на виховання маленького дитяти.
Окрім цього, на думку вченого, для повернення гармонії, сім’ї варто зробити щось разом протягом дня, наприклад подивитися фільм. Таким чином, за словами Гелована, стосунки між чоловіком і дружиною стануть ще міцнішими. Адже для кожної жінки, на що не потрібно жодних досліджень, особливо важливим є зв’язок між її чоловіком та дитиною.

P. S. А еще ученые могли бы исследовать, например, как влияет на крепость семейных уз наличие домашнего персонала. Но, пожалуй, выборка в таком исследовании будет исключительно среди состоятельных людей.