змінюємо памперс немовляті
Перед тим як приступити до гігієнічних процедур з дитиною, добре вимийте і висушіть собі руки, можете очистити їх будь яким антисептичним засобом, якщо в даний момент не маєте доступу до раковини. Місце, де буде лежати дитина також має бути чистим і теплим. Якщо ви не використовуєте пеленальний столик, то простеліть на ліжко (стіл) ковдру або рушник.

Підготуйте усі необхідні предмети: чистий памперс, велику кількість серветок або вологу тканину. Немовлят з чутливою шкірою можна підмивати обмоченою в теплу водичку ватку та обтирати м’яким рушником. Якщо вашу дитину після памперсу може висипати, то тримайте під руками спеціальний захисний крем (підберіть під тип шкіри немовля) або вазелін.

Ніколи не забувайте про безпеку. Якщо ви переодягаєте дитину на підвищеній поверхні, наприклад, на стільці або ліжку, то обов’язково тримайте одну руку на ній. Незалежно від того, чи ваша дитина любить крутитися чи ні, не залишайте її без нагляду навіть на секунду. Діти у будь-якому віці можуть впасти зі столу, коли ви найменше цього очікуєте.

Коли вже все готове, приступаємо до зміни памперсу:

памперс

1. Відкрийте новий памперс і покладіть його задню половинку (з липучками) під вашу дитину. Вершина задньої половини повинна підходити до талії дитини. Це робиться для того, щоб не замастити стіл та дитячу одежу від можливих забруднень. Якщо вам так не зручно, то замість чистого памперсу підкладіть під вашу дитину тканину, рушник або одноразову пеленку. Це вже на ваш вибір.

памперс

2. Розчепіть липучки на брудному памперсі. Щоб запобігти їх прилипанню до вашої дитини, згорніть їх.

памперс

3. Зніміть передню половину брудного памперсу. Якщо ваша дитина – хлопчик, прикрийте його чистою пеленочкою або іншим памперсом, щоб він не обмочив вас, себе і все навколо.

памперс

4.Якщо використаний памперс ще не до кінця наповнений сечею і є сухим, то ви можете скористатися його передньою половинкою і витерти основну частину випорожнень з низу дитинки.

памперс

5. Опісля зігніть брудний памперс наполовину і підставте під вашу дитину чистою стороною вгору (це забезпечує захисний бар’єр між чистим памперсом та поки що нечистим низом вашої дитини.)

памперс

6. Тепер можна приступити до підмивання. Обмокніть рушник у воду та усе добре обмийте. Якщо ваша дитина – дівчинка, протирайте її спереду назад (до її низу). Це допомагає запобігти потраплянню усілякій інфекції.

памперс

7. Якщо ваша дитина активна і своїми рухами не дала себе добре промити з першого разу, тоді не лінуйтесь і ще раз добре її обмийте. Цей етап дуже важливий, бо запобігає майбутнім висипанням та почервонінням на шкірі малюка. Для зручності, ви можете підняти йому ножки, обережно повернути в одну, а потім в іншу сторону. Обов’язково обмивайте складки стегон і сідниць. Бо як правило, тут можуть з’являються перші опрілості і висипки.

памперс

8. Не поспішайте одразу вдягати новий памперс. Дайте, щоб шкіра дитини трошки подихала. Малюк порухав ножками і побув голячком. Після таких «повітряних ванночок» у вашої дитини не буде опрілостей. За цей час нанесіть на шкіру дитинки захисний крем або вазелін. Почекайте нехай він трошки пропитається.

памперс

9. Тепер можете забирати брудний памперс. Відставте його вбік. Якщо ви стежите за послідовністю дій, то чистий має бути уже під вашою дитиною. Одягаємо його.

памперс

10. Потягніть передню половину чистого памперсу до живота вашої дитини. Для хлопчика обов’язково опустіть пеніс вниз, щоб він менше схилявся до верху памперсу і як результат не обмочив собі всю одежу.

памперс

11. Якщо ваша дитина є новонародженою, не покривайте памперсом пуповину, поки вона ще не висушена і не відпала. Ви можете придбати спеціальні одноразові памперси, які мають спеціальний виріз під пуповину або зігніть передню половину у звичайному памперсі.

памперс

12. Переконайтеся, що частина памперсу поміж ніжками вашої дитини розповсюджена широко і не стискає їх (дитині зручно сидіти і рухатися в ньому).

памперс

13. Закріпіть памперс з обох боків за допомогою вкладок. Памперс має бути комфортним, не тиснути животик. Тут уже самі перевіряйте чи не тисне він дитину (спробуйте просунути руку під памперс, якщо є ще трохи місця, значить все в порядку). Переконайтеся також, що вкладки не сповзли і не прилипають до шкіри вашої дитини (защіпати їх слід посередині, а не внизу памперсу, тоді від рухів дитини, вони не сповзуть ще нижче і не прилипнуть до тіла дитини. Памперс добре сидітиме на дитинці.) Усе вже готове.

памперс

15. Памперс поміняно, можете одягнути дитинку й покласти її в безпечне місце (ліжечко) з улюбленою іграшкою. Займіться прибиранням пеленального столу або тої зони, де ви змінювали памперс.

памперс

16. Якщо це можливо, викиньте усе зайве у туалет. Проперіть усе забруднене. Складіть брудний памперс і закріпіть його за допомогою застібок, а потім викиньте в смітник.

памперс

17. Ретельно вимийте руки, можете використати дезінфікуючий засіб.

памперс

P. S. А вообще смена памерса это только первый этап, потом когда ваш малыш подрастет придут новые заботы, так важной проблемой станет чем бы его таким занять. Тут на помощь могут прийти, например, детские квесты для детей, различные развивающие игрушки и игры и многое другое.