пара
Відома американська психолог, автор п’яти книг про те, як побудувати міцні взаємини в сім’ї, і нарешті мудра жінка, що створила теплі сімейні відносини в 42 роки, ділитися своїм досвідом, а також досвідом інших жінок на сторінках своїх роздумів. Як каже Трейсі, вона провела численні бесіди з жінками, що вже багато років живуть у шлюбі, задаючи їм одне і те ж питання: “Що, на вашу думку, повинна робити молода сучасна жінка, щоб зберегти любов чоловіка?” На що вони відповідали наступним чином:

У першу чергу, практично всі жінки дають єдину пораду – піклуватися про збереження власної особистості і власних інтересів. За їх словами, дуже важливо самій заробляти гроші і бути цікавою людиною, і жодному разі не розчинятися повністю в житті чоловіка та його справах. Саме духовне зростання жінки дозволяє їй залишатися цікавою чоловікові. (І в разі чогось подолати можливі проблеми та неприємності, скажімо такі як безпліддя, і навіть у випадку коли діагностика безпліддя можна усиновити малюка)

“Як би ви не любили чоловіка, він не повинен стати єдиним змістом вашого життя, – говорить Емілі, другий шлюб якої триває десять років. – Не відмовляйтеся від ваших бажань і надій заради чоловіка, тому що в такому випадку щасливим виявиться тільки він один. Зрештою він закохається в іншу жінку, оскільки ви втратите ті якості, за які колись полюбили вас. Чоловіки уникають нещасних і нецікавих жінок. “

«Для збереження любові” жінка повинна постійно розвиватися. Бути непередбачуваною. Постійно дивувати чоловіка. Коли йому починає здаватися, що він вивчив мене повністю, я здійснюю щось  незвичайне “, – радить тридцятидев’ятирічна Барбара, яка прожила в шлюбі вісімнадцять років.

По-друге, більшість досвідчених жінок твердять, що не потрібно розраховувати на те, що ваша спільна любов триватиме завжди. Адже протягом усього спільного життя подружжя то втрачають любов, то знову закохуються одне в одного. Зустрічаються випадки, коли періоди взаємного охолодження виявляються занадто довгими, але тоді партнерам допомагають спогади про кращі часи. Пам’ятаючи про них, вони й переживають ці найгірші часи.

На думку Барбари, найсерйозніша проблема безлічі пар полягає в наступному: “Партнери занадто швидко здаються. У шлюбі періоди любові чергуються з періодами охолодження. Занадто багато подружжя не вживають ніяких зусиль для збереження родини”.

І нарешті, потрібно завжди пам’ятати, що шлюб – це насамперед спілкування, тому так важливо говорити багато і якісно.

На думку Морін, відсутність спілкування – головна проблема в шлюбі.

“Спілкуйтесь одне з одним. Будь-яка проблема заслуговує обговорення. Ми намагаємося бути найближчими друзями один для одного. Ми багато розмовляємо і сміємося”, – каже Барбара.

Вже шістдесят два роки у шлюбі з Едгаром, колишнім інженером-хіміком, досвідчена дружина Адель також надає великого значення якісному спілкуванню. “Багато подружжя роблять вигляд, ніби вони спілкуються між собою, але насправді вони не чують один одного. Їм слід робити в цьому напрямку більше зусиль “, – нагадує жінка.

Джерело: Трейсі Кебот  “Як зберегти кохання чоловіка”

колечка