вкладаємо дитину спати

Часто дітки відмовляються ввечері йти в ліжечко. їм хочеться ще погратися, погуляти, подивитися мультики, поїсти або попити — і ще дуже багато всього. Аби лише не спати! В цьому немає нічого дивного — адже малюки сприймають і відчувають час зовсім не так, як дорослі. Вони не розуміють, навіщо йти в ліжечко, якщо спати зовсім не хочеться. До того ж, дитячі емоції набагато яскравіші та насиченіші: вгамувати їх увечері — справа дуже нелегка! Проте правила спокійного та вчасного вкладання спати все-таки існують.

Достатньо активний день

Дитина більш охоче піде ввечері до сну, якщо вдень вона матиме вдосталь цікавих занять. її діяльність протягом дня повинна бути різноманітною: прогулянки, рухливі ігри та розваги, творчі заняття, співи й танці, читання, малювання тощо. Чергуйте спокійні та активні види проведення часу. Та ні в якому разі не перевтомлюйте і не перевантажуйте дитину!

Якщо ж ваш малюк ходить у садочок, щодня цікавтеся тим, що він там сьогодні робив: чи гуляв, у які ігри грався, чи спав — щоб ви знали, наскільки насиченим був його день.

Спокійна година перед сном

Увечері, за годину-півтори до сну, плавно завершіть активні ігри малюка. Поясніть йому, що скоро — час відпочинку. Зберіть іграшки та перейдіть до спокійних занять, щоб ваша дитина поступово вгамувала свої розбурхані емоції. Влаштуйте прогулянку — але не з біганиною та грою в хованки, а зі спогляданням природи, яка готується до сну, та з тихою розмовою. Помалюйте, складіть пазлики, почитайте книжку. Можна також зіграти в спокійну настільну гру. Покупайте дитину в теплій ванні. Але майте на увазі: якщо ваш малюк любить активно хлюпатися під час купання, цю процедуру варто проводити не перед самим сном, а трішки раніше — щоб дитина ще півгодинки посиділа в ліжку, почитала та заспокоїлася.

Ланцюжок вечірніх справ

Якщо ви скажете дитині, що через 15 хвилин вимкнете світло, вона не зможе чітко зорієнтуватися в часі й зрозуміти, що встигне зробити, а що ні. І коли ви врешті вимкнете світло, почнеться капризування: мовляв, а як же дочитати/домалювати/догратися? Тому краще створіть щовечірній ланцюжок справ, які робитимете перед сном.

Приміром: збираємо іграшки — вдягаємо піжаму — чистимо зубки — читаємо казочку — вимикаємо світло. Завдяки такому ланцюжку ваш малюк навчиться орієнтуватися у вечірньому часі та заздалегідь налаштовуватися на сон.

Таємниця вечірньої казки

Наповніть вечори дитини дивом. Вигадуйте особливі вечірні історії — про Сонька-дрімка, який приносить чарівні сни, про місяць і зірочки, які виблискують у дитячому нічному світильникові, про улюблену іграшку, яка втомилася й хоче спатки. Якщо малюк знатиме, що ввечері на нього чекатиме дивовижна казка, він охоче вкладатиметься в ліжечко.

Майте терпіння до своєї дитини: не сваріть її, якщо вона вкотре просить попити або крутиться в ліжку. Та водночас не дозволяйте їй продовжувати денні ігри — нехай розуміє, що настав час для відпочинку.

Обов’язково перед сном скажіть малечі, що ви її любите та побажайте солодких снів. І сон, який почнеться з казки, любові та тепла, буде неодмінно спокійним та здоровим!

P. S. А ще в деяких випадках коли малюк боїться темряви, може допомогти лампа для шеллака, її світло не дуже сильне і при ньому малюк зможе спокійно заснути, не боячись монстрів під ліжком.