дитяче автокрісло
Різноманіття дитячих авто крісел порою просто вражає. Ціни на них теж дуже різні, тому не поспішайте із цим важливим вибором, добре обдумайте, що саме вам потрібно і які функції воно має виконувати, а тоді вирушайте за покупкою.

Ось три основні критерії, які допоможуть вам у пошуках. Дитяче автокрісло, яке ви обираєте, має:

 • відповідати стандарту Організації Об’єднаних Націй, правилам ЄЕК 44,04 (або R 44.03) або новим стандартам розмірів R129. Шукайте марки з лейблом ‘E’ на сидінні.
 • підходити вазі та розмірам вашої дитини
 • правильно встановлюватися, відповідно до інструкцій виробника.

Перш ніж купити авто крісло

 • перевірте типи дитячих сидінь, щоб побачити, який тип сидіння підходить для ваги і зросту вашої дитини.
 • знайдіть час та подивіться каталоги і веб-сайти виробників, а також магазини, які продають дитячі автокрісла, щоб оцінити діапазон місць. (До речі багато про автокрісла ви можете дізнатись на сайті http://avtokrisla.com/b1_RECARO.html)
 • прочитайте журнали та інтернет ресурси, які робили моніторинг дитячих авто крісел і дають корисні рекомендації щодо цього питання. Якщо ви володієте англійською, то усю необхідну інформацію (відеоматеріали) ви можете знайти на ютуб каналі Baby centre. На одному із англійських сайтів ми знайшли ось це корисне відео про типи та функціональність дитячих авто крісел.
 • відвідайте веб-сайт Європейської програми оцінки нових автомобілів (Euro NCAP) (www.euroncap.com), щоб побачити, чи випробовувалась ваша модель автомобіля. Випробування включають перевірку установок дитячих захисних систем. Вони оцінюють наскільки добре такі системи можуть бути встановлені в транспортному засобі. Якщо це можливо, обирайте дитяче крісло, що має кращі результати в таких тестах.
 • подумайте над тим, як будете використовувати сидіння. Наприклад, якщо ви хочете постійно виймати його із автомобіля, тоді обирайте крісло із меншою вагою сидіння або сидіння з основою, яке залишатиметься в машині. Якщо ви багато мандруєте, тоді зупиніться на авто кріслі, спинка котрого буде відкидатися і ваша дитина зможе добре висипатись у ньому.
 • переконайтеся, що сидіння, яке ви розглядаєте відповідає вашому автомобілю.

При покупці

 • зупиняйте свій вибір на магазинах, які мають спеціально навчений персонал, який знається на усіх тонкощах у виборі та встановленні авто крісел у машині. Це дуже важливо, бо ще до купівлі ви зможете переконатися чи підходить вподобане авто крісло вашій марці та відкине усі можливі проблеми при поверненні невдалого варіанту.
 • якщо це неможливо, то переконайтеся з тим, що ви можете повернути товар або замінити на кращий.
 • уникайте покупки дитячого сидіння в Інтернеті або через пошту, якщо ви не впевнені, що воно підходить для вашої дитини і буде відповідати вашому автомобілю.
 • переконайтеся, що сидіння відповідає стандартам, перекисленим вище.

Автокрісла із секонд хенду

 • Не купуйте старі і уже бувалі у використанні автокрісла, бо ви в жодному випадку не можете бути впевненими в їх минулому (можливо, таке сидіння уже потрапляло в аварію або ж використовувалось неправильно), і навіть якщо ззовні вони виглядають досить привабливо, але ви не можете перевірити чи оцінити його внутрішні пошкодження, які є чи не найголовнішими у функціонуванні установленої захисної системи. Як правило до таких дитячих авто крісел немає інструкції.
 • не дивуйтеся, якщо старі моделі авто крісел уже не відповідають поточним стандартам. Це означає, що вони не в змозі забезпечити повний захист вашої дитини, якого ви прагнете, придбавши автокрісло.
 • у вище сказаному є лишень одне виключення із правил. Ви можете прийняти дитяче автокрісло від члена родини або від друга. Тоді ви будете абсолютно впевненими в тому, що воно є безпечним, ви знатимете його історію і матимете потрібну інструкцію. Старайтеся, щоб отриманий дарунок не був надто старим, бо тоді його функціональність втрачається.

А про те, моделі яких дитячих авто крісел входять у десятку найкращих читайте у наступній статті.