дівчина з книгою
Існує такий старий анекдот, коли в учня запитують, який іспит є найважчим. А він відповідає: «Той, який треба складати завтра».

Це насправді так, адже перед іспитом всі зазвичай дуже нервуються, приходить якась паніка, майже всі діти в останні дні намагаються панічно запхати в голову те, що не довчили за весь рік. Особливо важко вчитися тоді, коли на дворі світить сонечко і так хочеться просто погуляти…

Долучитися до хорошої і правильної підготовки до іспиту, якщо Ваша дитина повинна скласти вступні чи випускні випробування, маєте Ви – батьки. Саме Ви, як значно досвідченіші та дорослі особи, що вміють і навчились розподіляти свій час – найкращі порадники у такій нелегкій для дитячої психології справі.

мама з донькою

Отож, для того, щоб після іспиту дитина не скаржилася на погане самопочуття – контролюйте, скільки спить Ваш син чи донька. Пам’ятайте, що наука наукою, а регулярне недосипання небезпечне для психіки, воно послабляє імунітет і загострює хронічні хвороби у дітей.

– Не забувайте про повноцінне харчування, яке в екзаменаційний період дуже важливе. Вживайте продукти, що містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу (присутній в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах).

– Слідкуйте, щоб Ваша дитина споживала на добу не менше 8 склянок рідини. Саме правильна кількість рідини в організмі впливає на роботу нирок. При цьому корисно вживати звичайну воду, натуральні соки. А от вживання кави не підвищить працездатності. Надмірна кількість кофеїну підвищує стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.

– Важливим є і посуд, з якого їдять Ваші діти. До прикладу,
золотавий колір на посудині, заспокоює нервову систему, концентрує увагу, покращує настрій і пам’ять.

– Що ж до безпосередньої підготовки та вивчення необхідного матеріалу, то старайтесь розбити його на певні складові. Згодом, визначте час або ті «золоті години», під час яких Ваша дитина найкраще сприймає інформацію («жайворонок» чи «сова») та у відповідності до цього й темп, в якому будете готуватися.

– Одного разу мені довелося бачити гарний спосіб навчання у поєднанні з прогулянкою. У парку, на свіжому повітрі, прямо на пеньочку, розумна мама навчала дитину англійської. Так можете зробити і Ви, тим паче, якщо на дворі гарна погода !

– Як запам’ятати великий обсяг матеріалу ? Сьогодні одним із найрезультативніших способів запам’ятовування вважається метод мнемотехніки або створення асоціацій. Не можете запам’ятати дату ? Спробуйте згадати, що ця дата означає саме для вас (день народження мами, бабусі чи інша приємна згадка). Запам’ятовуючи якесь довге наукове визначення, спробуйте його спростити і залишити найголовніше – його суть. Тоді дитина буде розуміти значення терміну, а не завчить його визначення.

– Обов’язково ввечері дозволяйте дитині розслабитися – прогулятися, поспілкуватися з друзями або почитати щось недотичне до вивченого матеріалу.

– Як робив Андрей Шептицький ? Нічого не повторював перед екзаменом. І правильно ! Адже останні дванадцять годин перед іспитом мають піти не на поглинання чи перевірку знань, а на підготовку самого організму.

– І насамкінець, напевне не менш необхідне і важливе – побільше спілкуйтеся зі своїми дітьми, навіть якщо вони уже старшого віку, переймайтеся їхніми проблемами та допомагайте розв’язувати їх. Займіть позицію надійного друга та опори для своєї дитини.

P. S. А ще часом деякі батьки купують для своїх дітей справжніх ляльок монстрів, в надії, що ті, таким чином, ще краще стимулюватимуть їх до навчання. Вельми дивний і суперечливий метод, як на мене.