в магазині
Таке питання, поруч із багатьма іншими, в першу чергу хвилює вагітну жінку. Протягом довгих місяців очікування кожна мама уважно приглядається та купує для своєї крихітки усе, що на її погляд є найкращим та що обов’язково знадобиться їй після пологів. Здавалося б, що може бути простіше ? Маєш кошти – іди в магазин та обирай, чого душа забажає. Однак, перш ніж щось обрати, слід добре знати про те, яка тканина буде найкращою для дитини, який крій одягу найзручніший, яку кількість речей варто купувати та у що потрібно вдягати немовля у перший період ?

Головним завданням одягу – охорона тіла від переохолодження. Одяг має зберігати власне тепло людини та за допомогою своєї текстури втримувати це нагріте повітря, тобто бути хорошим провідником. Найкраще з цим завданням справляються не тверді по текстурі, а більш вільні матеріали, зроблені з тонких ниток, волосків вовняної, бавовняної чи лляної пряжі. В шпаринах цих тканин відбувається нагрівання та повільне вивільнення тих газів, що оточують наше тіло. Досить цікаво, що більша кількість тонких шарів одягу на нас, дасть нам більше тепла, ніж одна товста кофта. А все це через скупчення нагрітого повітря поміж шарами.

в теплі

Пористість одягу має ще інше, не менш важливе завдання для нашого тіла. Щілини одягу є немов вентилятором для тіла. Шкіра віддихає, працює і виділяє багато шкідливих речовин. Через шпарини одягу вони випаровуються та висихають і в такий спосіб осушують та очищують поверхню тіла. Коли ж одяг є твердим, не пропускатиме повітря, ці речовини нагромаджуватимуться під ним, розкладатимуться та як результат – подразнюватимуть шкіру, викликаючи різноманітні хвороби.

Це все сказано про одяг загалом, про його вплив на шкіру дорослої людини. А в більшій мірі воно відноситься до одягу немовляти. В порівнянні з вагомістю тіла дорослого, поверхня тіла дитини у три, а у однорічної дитини – у два рази більша, чим у дорослих. Маючи таку велику поверхню, у порівнянні з зігріваючою її масою (тягарем), дитинка тратить багато тепла. Ця втрата є більш помітною тоді, коли органи, регулюючі температуру тіла у дитинки, є ще слабо розвиненими. Через це головним завданням першого дитячого одягу є оберігати тіло немовля від втрати тепла. Проте, слід не забувати ще одне – не тільки простуда є шкідливою, але й перегріття дитини є небезпечним. Ось чому, щоб завжди правильно орієнтуватися та ніколи не помилятися щодо стану здоров’я дитини, треба міряти їй температуру два рази у день: вранці та під вечір. Нормальною температурою у немовляти є – 36,5—36,7° (у пахві), а приблизно 37° у товстій кишці. Зберегти цю теплоту є головним і першим завданням дитячого одягу.

Другим завданням одягу, як уже було сказано, є пропускати повітря, шкіряних випарів та газів. Білизна дитини має бути саме такою. Тому не можна одягати дитину в не пропускну одежу, не використовувати тверді і надто щільні пеленки.

немовля

Важливою властивістю дитячої одежі є вільність. Дитина має мати можливість виконувати рухи, котрі виробляють її м’язи, адже вони врегульовують кровообіг та розвивають грудну клітину новонародженого. На це слід звернути увагу тих матерів, які не можуть позбутися хибних тверджень, що дитину треба тісно повивати, бо інакше у неї будуть криві ніжки. Кривуха – це хвороба через недостачу світла та невідповідного харчування, а не через неправильне вкривання дітей.

Білизна немовляти має бути білою (не використовувались жодні фарбники), м’якою, з водопроникного матеріалу, пригідного до прання. Найкращим є бавовняний одяг. Вовну треба прати в шампуні, мильному розчині з додаванням ложки амоняку.

Слідкуйте за чистотою одягу. При необхідності одразу його змінюйте. Що ж до прання, ніколи не хлоруйте одяг, бо він не тільки пошкоджує тканину, але й подразнює шкіру немовля. Сушіть його на сонці та завжди прасуйте, бо висока температура вбиває всі мікроби.

Сорочечка у немовля має бути лляною або бавовняною. Як сорочечка, так і повзунки мають бути вільними та не сковувати дитину. Не купуйте речей із мереживом. Окрім гарного вигляду, вони не несуть користі для дитини. Навпаки, можуть натирати шийку та рученьки дитини. Це ж стосується і ґудзиків. Одяг немовляти має зав’язуватися на ниточки, защипатися на кнопочки, але з лицевої сторони, усі рубці мають бути на ззовні, щоб не поранити ніжну шкіру немовля.

А скільки дитячих речей вам знадобиться на перший період дивіться у цьому відео:

P. S. Интересно, что при пеленании ребенка некоторые мамы показывают такое мастерство и слаженность движений, что, пожалуй, и лучший пластический хирург Киева мог бы у них чему-то научиться.