парта для першокласника

Мудрі батьки починають готувати свого малюка до школи заздалегідь. Вони намагаються, зберігати інтригу і вибирати ранець, форму і письмовий стіл разом з дитиною, керуючись при цьому головним принципом, щоб малюкові речі подобалися, викликали тільки позитивні емоції. І це правильно. Позитивний настрій, радість від такої важливої події, як початок навчання в школі, – половина успішної адаптації першокласника до нових умов, розпорядку дня і етапу в його житті.

Батьки стикаються з проблемою, що потрібно не тільки готувати дитину психологічно, але і значно міняти простір дитячої кімнати, адже тепер малюк буде тут не тільки грати, але і виконувати різні завдання. Дилема купувати або не купувати парту для першокласника вдома багатьма батьками вирішується однозначно: купувати. Так як же правильно її вибрати?

(До речі варто зауважити, що гарні шкільні парти від виробника можна придбати, якщо перейти за цим посиланням).

Висота столу

Від цього критерію залежить дуже багато: зручність, постава, здоров’я в цілому. Згідно санітарним нормам для першокласника у віці 6-7 років при зрості 110-120 см оптимальна висота стільниці – 52 см, сидіння стільця – 32 см. Якщо ваша дитина вище, її зріст 130 см, додайте до попередніх цифр по 5 см. Далі все дуже просто: дитина виросла на 10 см – парта на 5, а стілець – на 3 см. з урахуванням того, що діти ростуть швидко, а зарплата батьків не такими темпами, то при покупці варто врахувати можливості регулювання висоти стільниці.

Ідеальна парта

Щоб перевірити, чи правильно ви відрегулювали посадку дитини, посадіть першокласника за парту і скористайтеся правилами ідеальної посадки:

  • учень сидить за столом, руки поклав на поверхню стільниці, плечі малюка рівні (якщо підняті – висота занадто велика, опущені – маленька);
  • сонячне сплетіння малюка і край парти знаходяться на одному рівні;
  • лікті спираються на стільницю;
  • попросіть малюка поставити лікоть на стіл і дотягнутися середнім пальцем до зовнішнього куточка ока. Якщо все вийшло, ви вибрали правильну парту;
  • коліна не впираються в стільницю, стоять під прямим кутом, поверхня стопи повністю стоїть на підлозі.

Вибираючи парту для дому, пам’ятайте не тільки про її висоту і можливості регулювання, але і про ширину робочого місця. На столі повинні комфортно розташуватися зошит, книга на підставці, альбом, лікті малюка. Згодом, на столі також буде ноутбук. Орієнтовна глибина до 60 см, а ширина від 75 см до 120 см і більше.

парта для першокласника

Виробники пропонують також моделі з похилою стільницею. Такий стіл допоможе знизити навантаження на очі дитини. Оптимальний нахил 20 ° для читання і 10° для письма.

Вибираємо матеріал парти для дому

Звичайно, оптимальним рішенням буде натуральний і екологічний матеріал, наприклад, масив берези або бука. З іншого боку, сучасні пластики, що покривають стільниці з ДСП або МДФ не поступаються в екологічності та безпеці, але значно перевершують за експлуатаційними якостями.