палінння під час вагітності

Відомо, що нікотин легко проникає через плаценту в кров майбутньої дитини і завдає її здоров’ю непоправної шкоди. Щоденне викурювання вагітною жінкою п’яти і більше сигарет пригнічує дихальні рухи плода, порушує ритм його серцевих скорочень. У результаті легені, серце та судини маляти розвиваються неправильно.

Нікотин викликає спазм артерій матки, у результаті чого розвивається плацентарна недостатність. Плід недоодержує потрібного обсягу кисню і живильних продуктів. У жінок, які палять, нерідко народжуються діти з масою тіла менше двох з половиною кілограмів, — у наявності гіпотрофія, тобто недорозвинення плода. Життєздатність такої дитини знижена.

Якщо ви настільки егоїстичні, що не можете в ім’я здоров’я майбутнього маляти відмовитися від паління під час вагітності, подумайте: чи здатні ви все життя присвятити хворій дитині? Пороки розвитку зустрічаються в дітей, матері яких палять, набагато частіше!

Медики попереджають: “пасивне паління” (тобто перебування в прокуреному приміщенні) майже рівноцінне палінню активному. Тому безжалісно виганяйте всіх домочадців-курців геть з будинку!

А ще краще: нехай ваша вагітність стане першим кроком на шляху до здорового способу життя для всієї родини!

P. S. Ну а если без курения совсем не получается, то какой-никакой альтернативой могут стать электронные сигареты (их можно купить например, на сайте http://shishakiev.com.ua/elektronnyy-kalyan/elektronnyy-kalyan-ego/), которые не так вредны, как обычные, никотиновые.