флегматик
Флегматична дитина холоднокровна – її важко вивести з рівноваги. Ідеал щастя для неї – це спокій. Вона не любить сумувати, але й чимало радості їй також не хочеться. Можна спостерігати, як така дитина чомусь ходить то туди, то сюди, не знає де себе діти, дивиться тут і там, однак нічого не зауважує. Для неї ніщо не є надто добрим, ані надто поганим. В її одежі немає порядку, так само як в книжках і зошитах. Вона ніколи не відповідає надто гостро на зауваження. Коли учитель хоче її покарати, то вона старається його розсмішити. У відношенні до своїх товаришів вона ввічлива, але не намагається з ними дружити. Ігор не любить, бо це перешкоджає її спокоєві. Тепло в домі, добра їжа, довге спання й мало праці – це сфера її щастя. Її обличчя ніколи не виражає надто великого зворушення. Вона мало відчуває оточення, в якому знаходиться, не вміє співпереживати нещасним. Погляд у флегматика не надто виразний, хід дещо опущений.

Коли ви хочете чого-небудь навчити та прищепити дитині-флегматику – не треба навантажувати її надто широким обсягом матеріалу. Навпаки, краще розбийте усе на невеликі частини. Важливо, щоб після кожної нової інформації дитина відпочивала, а опісля – вона знову буде готовою до сприйняття чогось нового. Флегматичні діти немов народжуються для того, щоб ті, хто їх виховує – вчилися більшої терплячості.Треба також зважати, щоб така дитина не надто багато працювала та не перевтомлювалася, а от у відпочинку – не слід залишати її в цілковитому спокої ( навпаки, старайтесь завжди знайти їй цікаве заняття). Для флегматика – мати хороше зацікавлення є найбільшим успіхом. Тому уважно стежте за інтересами своєї дитини та спонукайте її у них.

Проте, чистого типу темпераменту у природі не існує. Дитина, а потім уже доросла людина не може бути цілковитим холериком, сангвініком чи флегматиком. В одній дитині часто поєднюютья різні типи темпераменту. Але вони можуть виражатися в більшій чи меншій мірі. А від того, хто виховує, залежить найголовніше – як правильно впливати на темперамент, щоб він врівноважувався, щоб у ньому правильно поєднувались різні риси, але дитина не відчувала додаткових стресів у своєму розвитку. Бо наявність одного темпераменту не дає нам ідеальну людину, навпаки відповідна суміш темпераментів є найважливішою для дитини, бо таким чином вона зуміє пристосуватися до непростих життєвих обставин, які зустрічаються їй з дитячого садочка, а може ще із пісочниці.

в колі друзів

Що впливає на розвиток темпераменту ? У великій мірі – колектив, в якому вона знаходиться і де переймає чимало речей. Зайшовши у будь-який клас у школі, можна побачити, що сангвініки товаришують з меланхоліками, а холерики з флегматиками. Таким чином здавалося б різні за темпераментом діти дружать поміж собою і знаходять спільну мову. Так і повинно бути, бо двом холерикам було б не вельми комфортно одне з одним, а от холерику й флегматику – цілком. Відбувається природне змішування рис, те врівноважування, яке необхідне для кожного типу. Через це саме публічне виховання є більш ефективним за домашнє (де батьки закривають очі на чималі огріхи у поведінці дитини). Великий вплив на формування темпераменту та злагодження його в єдине ціле – має вибір ігор. Для сангвініків і холериків найкраще підходять такі ігри, в яких більше працює розум; для меланхоліків ті, в котрих більше працює тіло. Потрібно також звертати особливу увагу на вибір дитячої літератури, щоб скласти улюблену бібліотеку своєї дитини і тим самим прищепити любов до книг. Для сангвініків варто підбирати поважні книжки, для меланхоліків – такі, які змушують включати фантазію.

Візьміть до уваги ці невеличкі поради та пам’ятайте, що кожна дитина індивідуальна. Тому важливо окрім невеликого багажу знань завжди відчувати свою дитину. Якщо ви це будете робити, то буде просто чудово, якщо в результаті правильного виховання ваша дитина з легкістю захоплюватиметься усім як сангвінік, буде ставити цілі і йтиме до них так само витривало як холерик, володітиме повагою й чуйністю меланхоліка, а нещастя й незгоди зустрічатиме з рівновагою і спокоєм флегматика. Ось тоді ваша ціль-вихователя на 100 % осягнена і ви можете сказати, що ваша дитина найкраще приспособлена до життя.

P. S. А еще темпераменты имеют большое влияние на детские забавы вашего малыша. Так например, если ваш ребенок холерик, то ему лучше будет купить ролики seba Киев, а если, скажем, флегматик, то вместо роликов ему куда приятнее в качестве подарка будет получить какой-нибудь занимательный конструктор.