сон дитини

Безсумнівно, одна з найбільш хвилюючих подій в житті жінки це народження малюка – вона приносить в дім багато радості і клопоту. Особливо помітно, коли в родині з’являється первісток – кардинально змінюється буквально все.

Як приємно дивитися на свого малюка, солодко сплячого в своєму ліжечку, – ця картина викликає найніжніші почуття. Але, що якщо така історія зовсім не про вас. Довгі заколисування і нескінченне “висіння” на грудях або, що ще гірше, – малюк практично не спить, чинить опір і вередує перед сном. В цьому випадку недосипом страждає не тільки мама і тато, але і малюк.

Нерідко, втома і роздратування можуть привести до конфліктів між подружжям. Мама почуває себе вимотаною і винуватою. Дні перетворюються в нескінченну низку укладань, годувань та ігор, з безуспішними спробами хоч трохи виспатися.

Яким же чином налагодити сон?

По-перше, необхідно перевірити зовнішні умови сну вашого малюка, адже навіть незначна дрібниця може перешкодити сну. За статистикою, близько 10% проблем зі сном вирішуються після перевірки зовнішніх умов.

Наприклад, температура в приміщенні, де спить дитина, повинна бути в межах 18-22 °C. Яскрава іграшка в ліжечку, незручна піжама або світло вуличного ліхтаря, здатне проникати в кімнату – все це буде перешкодою для комфортного сну дитини.

По-друге, важливо розуміти, який стан дитини перед сном. Чи було неспання перед сном спокійним, щоб малюк встиг досить розслабиться? Також, важливим фактором є атмосфера в родині – малюки дуже чутливі до будь-яких домашніх конфліктів.

Наступний крок на шляху до здорового і міцного сну – це створення працюючого ритуалу для сну. Це фундамент, на якому ґрунтується правильний, з точки зору сну, сценарій поведінки дитини.

Залежно від віку, ритуал може займати від 2 до 20 хвилин. У нього можна включити колискову або сонний віршик. Важливо кожен раз дотримуватися послідовності дій, які входять в нього. Це допоможе вашому малюкові розслабитися і заснути без опору.

Як не дивно, ключ до вирішення проблем зі сном малюка криється в одній простій речі – провідній материнській позиції. Мама повинна взяти ситуацію в свої руки і налагодити режим, щоб дитина могла спати довгі сни без частих пробуджень. Якщо буде режим, стане можливим планування свого дня – а значить, з’явиться така бажана свобода. Як же правильно вибудувати режим від пробудження до того моменту, коли малюк засне?

У цьому вам допоможе авторська система ПАСОВРТ сну – це позначення проміжку часу від пробудження до засинання малюка, тобто, один період неспання. Для того, щоб застосувати цю систему, важливо вибудувати неспання в такій послідовності:

П – пробудження
А – активне неспання
С – спокійне неспання
О – ознаки втоми
В – вікно в сон
Р – ритуал
Т – тиша.

Якщо пропустити хоча б один пункт або перемішати їх – нормального сну вже не вийде. Цей метод підійде як для новонародженого, який тільки звикає до нового життя, так і для підрослого непосиди.

Буває так, що мамі необхідно вийти на роботу або навіть виїхати від свого малюка на час. І укладати в цьому випадку буде вже тато або інші родичі.

І пам’ятайте, сон в достатньому обсязі – запорука здоров’я будь-якої людини. Міцного сну вам і вашому малюкові!

P. S. Також гарний сон вашого малюка стане запорукою його гармонійного розвитку, як фізичного, так і інтелектуального. До речі, щодо інтелектуального розвитку дитини, багато цікавого по цій темі можна дізнатись на сайті за посиланням.