годуємо
Як і в період вагітності, так і в період, коли матір годує свого малюка, їй потрібно бути особливо уважною до свого раціону, адже її здоров’я і стан дуже впливає на здоров’я самої крихітки. З молоком матері дитина отримує всі необхідні для неї вітаміни. Тому дуже важливо знати, що потрібно їсти і які продукти найбільш потрібні вам і дитині.

У першу чергу потрібно пам’ятати одне – раціон повинен бути найрізноманітнішим, можна їсти все і потроху, але звичайно ж їжа не повинна бути шкідливою, надмірно жирною або дуже гострою. Відмовтесь від алкоголю. Намагайтеся їсти побільше фруктів, овочів, пити натуральні соки і кисломолочні продукти. Але при цьому не забувайте, що деякі, здавалося б вітаміни, як наприклад ківі або цитрусові є сильними алергенами, а значить можуть завдати дитині шкоду у вигляді висипів на шкірі. Тому вживайте цитрусові, але в невеликій кількості. Ні в якому разі не їжте такі фрукти як слива, груша та інші схожі до них вітаміни, які здувають організм, а в результаті можуть викликати понос у малюка, що є дуже небажаним і небезпечним для маленьких дітей. Якщо таке трапилося, негайно викликайте швидку допомогу.

вітаміни

Залізо і кальцій також дуже важливі для годувальниці. Більшу кількість цих складових можна одержати тільки з їжею. Для достатньої кількості їх в організмі надавайте перевагу продуктам, в яких вони містяться. Але знайте, що в них також можуть бути алергени, тому будьте уважними.

Матері, щоб уберегти себе від усіляких негативних наслідків (зазначених алергенів) не слід відмовлятися від спеціальних полівітамінних добавок. На які саме вітаміни слід звернути увагу? Сьогодні у продажі можна побачити безліч різних вітамінів, різноманітність яких іноді лякає. Вихід може бути простий – скористайтеся тими самими вітаміни, які ви приймали під час вагітності, адже багато з цих комплексів є універсальними та ідеально підходять після пологів.

Важливо, щоб годувальниця приймала якнайбільше вітамінів в зимово-весняний період, коли особливо гостро відчувається їх необхідність. Як точно знати, чи потрібно вам приймати вітаміни ? Прослідкуйте за собою. Якщо ви відчуваєте постійну слабкість навіть коли тільки прокидаєтеся, легко втомлюєтеся, ваше волосся почало випадати, а нігті стали надто ламкими – тоді швидше йдіть за вітамінами, тому що такі ознаки є першими провісниками нестачі певних вітамінів і мінералів в організмі.

P. S. Загалом правильне харчування матері одразу після пологів має велике значення як для подальшого здоров’я самої матері, так і дитини. Звісно гарні лікарі, що працюють у гінекологічних відділеннях (як от скажімо тут http://госпиталь.укр/гинекология) зможуть дати чимало корисних додаткових порад щодо харчування матері годувальниці.