пара
Кожна дитина особлива по-своєму. І навіть якщо ви вважаєте, що з вашої дитини вийде видатний архітектор, а не музикант, та все ж ранній музичний розвиток необхідний для всіх. Адже якісна музика в дитинстві – це і гарний настрій, і міцне психічне здоров’я, і гармонійний розвиток дитини як особистості.

Що раніше ви почнете знайомство дитини з музикою – то краще. Навіть найменшим малятам корисно час від часу слухати звуки живої природи, ніжні інструментальні твори та короткі дитячі пісеньки. А коли дитина підростає, можна урізноманітнювати «плейліст»: підбирати твори, які відрізняються за стилем, настроєм, швидкістю звучання.

ксилофон
на барабані

Вмикайте для свого малюка і класику – перевірених тисячами мам композиторів Моцарта, Чайковського, Вівальді, Гріга; і легкий джаз, і етніку, і рок-н-рол. Так дитина знатиме, що музика буває різноманітною, і поступово вироблятиме власні музичні смаки.

Дзвіночок, бубонці, сопілка, свищики, барабан, маракаси, ксилофон, маленьке піаніно – всі ці іграшкові інструменти потрібні для того, щоб дитина мала змогу не лише слухати музику, але й творити її самостійно (до речі гарні дитячі музичні інструменти можна придбати в інтернет магазині іграшок Toys.com.ua). Показуйте маляткові, як правильно грати на кожному інструменті, які звуки він створює, як під них можна підспівувати або танцювати. А тоді нехай пробує сам – і радіє своїм першим музичним успіхам!

на піаніно
на гітарі

Слухаючи музику або співаючи пісеньки, звертайте увагу дитини на розрізнення понять. Так, музика буває повільною або швидкою, тихою або голосною, сумною або веселою. Проілюструйте ці поняття на прикладах, а потім загадайте малюкові, щоб він сам визначив, яка звучить пісенька – сумна чи весела, повільна чи швидка.

баян

Якщо ви співаєте своїм діткам ще від перших їхніх днів – це прекрасно! Бо найсолодша пісня для малят – це мамин голос, мамина колискова. Коли ж малюк вже підростає, долучайте і його до співу. Вивчайте найпростіші пісеньки та мелодії («Два півники-когутики», «Я лисичка, я сестричка» тощо). Цікавтеся тим, які є сучасні дитячі пісні – щоб ваша дитина їх слухала і згодом пробувала підспівувати. Переплітайте пісні з іграми! Наприклад, бавлячись іграшками-звірятками, наспівуйте невеличкі пісеньки про цих тваринок або просто озвучуйте певну простеньку мелодію голосом тваринки: «му-му-му», «няв-няв-няв».

труба
на скрипочці

Щоб розвинути в дитини відчуття ритму та музичний слух, важливо вчитися не лише слухати та співати пісні, але й гармонійно рухатися під них. Розучуйте разом зі своїм малюком ритмічні руханки, танцюйте разом із ним, влаштовуйте невеличкі дитячі дискотеки, запрошуючи ваших друзів із дітками. Показуйте дитині, як можна гарно рухатися під музику, але водночас не обмежуйте її – нехай буде вільною у своїх танцях!