на горшку


Багатьох батьків турбує питання: коли краще навчати свою крихітку ходити на горщик ? За порадами лікарів, краще це робити після піврічного віку. Справжня готовність маляти до привчання до горщика настає аж після 15-18 місяців. Хоча трапляються випадки, коли вона з’являється лише у 25 місяців (у дівчаток готовність наступає значно швидше ніж у хлопчиків).

На першому етапі навчання варто купити горщик і поставити його у кімнаті дитини. Нехай горщик постоїть у неї в кімнаті 1-2 дні. Таким чином у маля буде час, щоб звикнути до нього.

На другому етапі: запропонуйте дитині використовувати горщик для відправлення її природніх потреб. Якщо вона не хоче, не опускайте рук, а спробуйте зробити це ще раз, але пізніше або ж наступного дня. Багато матерів розповідають, що саме в садочку їх маля навчилось ходити на горщик. Чому ? Оскільки дуже важливо, щоб маля бачило як користується горщиком його друг чи подружка. Слід також пояснити дитині, що він або вона тепер може носити трусики, тому що вже подорослішала. Якщо на трусиках є малюнок, ви можете вигадати свою гру, пов’язану саме з ним. До прикладу, можна сказати маляті, що в нього з’явилися нові друзі, тепер вони зображені на його трусиках. Розкажіть йому, що тепер його трусики – це їхній будинок, вони його дуже люблять і не хочуть з ним розлучатися. Добавте і наголосіть на тому, що вони дуже люблять, коли трусики чисті та можуть зникнути чи полетіти до іншого маляти, якщо малюк не подбає про їх захист. Але вони будуть з ним завжди, коли він швидко сходить на горщик і не намочить трусики.

Третій етап розпочнеться після того, як ви пояснили дитині умови гри. Після цього слід взяти та підвести її до горщика тоді, коли вона виявляє занепокоєння чи показує вам, що її щось турбує. Підвівши маля до горщика, запропонуйте йому сходити на горщик як дорослому. Неодмінно похваліть малюка за те, що він встиг сісти на горщик і не замочив трусики. Не забудьте розповісти йому й те, що тримати будиночок нових друзів цілком сухим може тільки він, а ніхто інший.

На четвертому етапі, коли ви вже зовсім переконалися, що ваша дитина готова робити все самостійно, залиште її лише в трусиках, без колготок і без повзунів. Для того, щоб маля могло якнайшвидше зняти трусики і вчасно сісти на горщик, адже дуже часто малята не встигають зняти з себе весь одяг і тому спізнюються. Для цього – поставте горщик недалеко від того місця, де грається ваша дитина.

Саме завдяки такій ігровій формі, а також турботі про «друзів», ваше маля зможе швидше засвоїти таке важливе і нове для нього завдання – похід на горщик.
горшечок

P. S. А еще чем быстрее вы приучите вашего ребенка к горшку тем больше сможете сэкономить денег на подгузниках. Хотя, впрочем, в интернет магазине Мерриес-Мунни.РУ можно найти недорогие и качественные японские подгузники, но с горшком все-таки не стоит затягивать.