роды в США

Останнім часом серед наших співвітчизників стало модно літати на пологи за кордон. Причому мова йде не тільки про зірок шоу-бізнесу або дружин відомих політиків, але й про середній клас. Літають народжувати в Європу, Ізраїль і навіть у США. Що спонукає жінок до такого, здавалося б, ризикованого кроку?

Причин, як з’ясувалося, кілька – у кожному разі, сервіс і рівень медицини приємно радує, при цьому ціни, особливо після вітчизняних приватних клінік, абсолютно не лякають. Але у випадку пологів у США додається ще одна, цілком прагматична причина – будь-яка дитина, народжена в США, автоматично отримує громадянство США. Це гарантує XIV-а поправка до Конституції США, яка дає громадянство за правом ґрунту.

З цієї причини пологи саме в США останнім часом так популярні – мама отримує найвищий рівень сервісу та медичного обслуговування, а дитинка «бонусом» отримує американське громадянство. Чи знадобиться воно дитині і чи потрібно – питання швидше філософське і тут не про це.

Найпопулярнішими для пологів в США в даний час є Майамі (штат Флорида), Лос Анджелес (Каліфорнія), Нью Йорк і Солт Лейк Сіті (штат Юта). Кожен з цих міст має свої, як переваги, так і недоліки, але останнім часом особливою популярністю користується місто Солт Лейк Сіті, штат Юта. Це відносно молодий напрямок для медичного туризму – перші згадки про поїздки на пологи в Солт Лейк Сіті з’явилися буквально 3 роки тому, але напрямок стрімко набирає популярність, і не дарма. Основні причини популярності Солт Лейк Сіті серед тих, хто збирається на пологи в США:

• Дешевизна. З усіх зазначених міст Солт Лейк Сіті є самим бюджетним з точки зору витрат на медицину і проживання.
• Клімат в цілому близький до клімату центральної Європи, тобто ні в мами ні в малюка при перельотах не буде стресу організму від перепаду клімату.
• Найнижча по США статистика проведення операції кесаревого розтину (19% проти 30 у тій же Флориди) і післяпологових ускладнень
• Один з найнижчих по США рівнів злочинності та найвищих рівнів осілості населення (іншими словами, тут мало приїжджих) та інше.

А ще Юту самі американці часто називають штатом-заповідником – це тому, що в цьому штаті розташовано безліч національних парків та заповідників державного значення і до дикої природи можна доїхати буквально за одну годину, де б ви не жили.

Зрозуміло, головне в пологах – це щоб мама і малюк були здоровими, тому якщо є якісь серйозні ризики для перельоту або переїзду, то краще відмовитися від поїздки, навіть якщо вона була запланована. Але якщо ніяких ризиків немає, а фінансові можливості дозволяють – чого б і ні. Адже поїздка на пологи за кордон – це не тільки поїздка за сервісом і високим рівнем медичного обслуговування (а в разі США – ще й громадянством для малюка), але це і нові враження, новий цікавий досвід.

P. S. Ну и на самый последок стоит взять во внимание качество медицинского обслуживание в США, которое в разы лучше, нежели в наших больницах. Хотя разумеется в последнее время появляются частные медицинские центры, как например, клиника СМ-ЭКО, стремящиеся по качеству мед. обслуживания не отставать от ведущих больниц в США, и даже наблюдение во время беременности там осуществляется очень квалифицировано.