з дітьми на літаку

Скоро літо. Канікули. Щорічний головний біль для батьків: ну що робити з цими дітьми! Вчаться – проблеми. Не навчаються – знову проблеми. Залишити ненаглядне чадо дичавіти в міських джунглях? Заслати юну істоту на три зміни в дитячий табір чи в сільську тугу до бабусі? Це все – поширені варіанти. І лише деякі наважуються взяти дітей з собою у відпустку. Однак є чимало людей, які можуть прийти на допомогу таким самовідданим батькам. Принаймні – в дорозі.

Поки всі вдома

Припустимо, вам не світить відпустка в літні канікулярні місяці, а дитя канючить: “Хочу вражень!” А адже воно може полетіти в далекі країни самостійно. Дуже навіть запросто. Як розповіли нам співробітники кімнати матері і дитини столичного аеропорту, батькам турбуватися майже ні про що. Привозите дитину в аеропорт і здаєте спеціально навченій людині, яка стежить за малюком, проводжає в зону реєстрації і на посадку. Переконавшись, що дитина благополучно вилетіла, черговий посилає повідомлення в пункт прибуття: “Увага: на борту літака несупроводжувана дитина”. Приймаюча сторона зустрічає маленького мандрівника і передає з рук в руки зустрічаючим або допомагає дістатися за потрібною адресою.

Щоб виконати цю нескладну, але ефективну операцію, необхідно видати малюку на руки свою письмову згоду, що одобряє одиночну подорож, – довіреність, підписану татом і мамою і завірену у нотаріуса.

Діти, звичайно, в захваті: у польоті їх не супроводжують зануди-дорослі з їх вічними докорами, нотаціями і тисячами всіляких “не можна”. З року в рік все більше дітей подорожують поодинці. Нікого вже не дивують п’ятирічні карапузи, які важливо простують по трапу літака без ескорту родичів. Більшість несупроводжуваних дітей летять вчитися. У коледжі, школи, гімназії та на курси. І тут відбувається чимало кумедних історій.

Якось все Шереметьєво-2 поставив на вуха маленький принц з однієї африканської республіки. Він повинен був чекати представників посольства в кімнаті матері і дитини. Вони чомусь запізнювалися, і принц втік з-під опіки пильних співробітників аеропорту, проявивши зовсім не царські пронирливість та спритність. Коли ж вихователі знайшли хлопчика, він на весь аеровокзал став волати про расову дискримінацію та утиск темношкірих. Перекинув залишену йому на прожиток миску ікри, викинув в смітник кремовий торт. І заспокоївся лише після того, як добра нянька, не знаючи англійської, зі словами: “Ням-ням, дитинко”, сунула принцу в зуби шматок оселедця на чорному хлібі.

Випробування для Мері Поппінс

Підкинути свою кровиночку тещі або тітці, яка відправляється у вояж, – завдання не з легких. Але вже якщо ви з ним впоралися, прикладіть всі зусилля, щоб мандрівників не завернули на кордоні.

Щоб відправити дитину в політ нехай навіть з самими близькими родичами, необхідна довіреність від батьків. Причому така, щоб комар носа не підточив. Ось, наприклад, який повчальний випадок стався нещодавно в аеропорту. Затримали бабусю з трьома онуками. Жаху старенької не було меж. Коли їх запросили в дитячу кімнату, її співробітники почули таку історію. Пару місяців тому дочка бабусі вийшла заміж і виїхала до Америки. Запросити до себе маму і дітей за тамтешніми законами можна лише через півроку. Щоб побачитися з ними раніше, дівчина купила рідним чотири путівки на курорт в Болгарії. До подорожі готувалися ретельно. Але на паспортному контролі з’ясувалося, що довіреність, видана бабусі, підписана американським нотаріусом сили не має. “Це наша бабуся!” — хором закричали діти. “Та я це, я. Хочете, зателефонуйте доньці в Америку”, – надривалася близька до інфаркту старенька. Але пильних вартових кордону не пройняти. Вони стежать за тим, щоб діти не стали живим контрабандним товаром і діють строго по букві закону.

До речі, якщо дитина летить за кордон з одним із батьків, від іншого має бути нотаріально оформлена довіреність — раптом чадо хочуть тихцем поцупити у батька або матері. Загалом, щоб уникнути неприємностей, перед поїздкою обов’язково перевірте, чи всі документи у вас в порядку.

Як кажуть стюардеси, діти переносять політ набагато легше і спокійніше, ніж дорослі. Їх рідко заколисує, а якщо це і трапляється, то неприємний стан швидко проходить, варто дитині посмоктати звичайний льодяник. Діти відмінно висипаються в літакових кріслах. А для самих маленьких на борту є спеціальні люльки.

Автор: Наталія Купрач.

P. S. Надеемся наша статья морально подготовила вас к полетам с детьми, теперь осталось только узнать все про экзотические туры из Киева, купить билеты на самолет и вперед, путешествовать!