жирафа
Після пологів, коли відходять усі болі та незручності, які спостерігалися під час вагітності, у жінки можуть простежуватися протилежні відчуття : радість або пригніченість, різкі зміни настрою, тощо. В чому причина і як боротися з післяродовою депресією, якщо така виникла ?

Коли народилася дитина кожна жінка відчуває ейфорію і сильну любов до своєї дитини, але через 2-3 дні (або ж пізніше) на жінку раптово накопичується втома, сльози, безсилля, сонливість, відсутність апетиту, нервозність, почуття страху…

Все це – ознаки перших проявів післяродової депресії. Але вона проявляється не у всіх жінок. (Часом на це явище навіть має вплив професійність лікаря гінеколога, скажімо, гарний гінеколог на http://hospital2014.kiev.ua/borodo/ginekolog завжди знає як зменшити ймовірність настання післяродової депресії).

Причиною виникнення депресії є психічний стан жінки, який «підкріплюється» зміною гормонального фону після пологів. Подібну гормональну зміну жінка може відчути перед менструацією.

Але гормони – не єдина причина виникнення післяпологової депресії. Окрім них на психологічний стан жінки впливають як усвідомлені, так і неусвідомлені страхи, смутні спогади про раннє дитинство, конфлікти в родині, а також соціальні та фінансові проблеми. Все це разом, разом із гормональними змінами в організмі може порушити психологічну рівновагу жінки.

Не потрібно одразу впадати в паніку, адже післяпологова депресія – явище тимчасове. І кращий від неї засіб – підтримка оточуючих людей і власне бажання швидше позбутися пригніченого стану.

Випадків, коли післяпологова депресія затягується і потребує лікарського втручання – не так багато. І все ж консультація психолога не завадить при перших проявах цієї проблеми. Існує при цьому декілька способів подолання цього стану. У першу чергу, і це порадить кожен психолог, намагайтесь не звертати уваги на дрібниці та займіть час чимось іншим.

Звісно, що перебування в лікарні рідко приносить комусь задоволення. Тому бажано, щоб вас частіше відвідували чоловік, родичі, ваші подруги, але почергово. Спілкування з іншими мамами теж позитивно вплине на ваш стан.

Та якщо вас, навпаки, дратують візити та привернута увага інших, то обмежуйте їх. Але не бійтеся приймати допомогу від близьких вам людей.

Завжди пам’ятайте, що настрій і самопочуття вашої дитини залежить, в першу чергу, від вашого емоційного стану.

Старайтеся відпочивати, поки ваша дитина спить. Здоровий сон – кращі ліки від депресії. Використовуйте час годування дитини для розрядки. Годуйте дитину, лежачи в ліжку або сидячи в зручному кріслі з трохи піднятими ногами.

Дуже корисним для покращення емоційного стану буде як контрастний, так і розслаблюючий душ. Бажано почати робити легку гімнастику. І взагалі займіть себе чимось дисциплінуючим.

Намагайтесь виглядати привабливо – цим ви зробите приємно не тільки собі, але й оточуючим, адже ваш чоловік переживає так само як і ви. До речі, чоловіки також зазнають післяродової депресії.

Знайдіть можливість частіше виходити з дому. Зміна обстановки, навіть ненадовго, піде вам на користь.

Якщо ж депресія триває більше двох тижнів і супроводжується безсонням, відсутністю апетиту, почуттям безнадійності, агресією, то обов’язково зверніться до лікаря. Оскільки таку депресію потрібно лікувати.