кольки
Коліки – для багатьох новоспечених батьків це слово звучить неначе грім серед спокійних і таких приємних хвилин перебування з маленьким ангелятком. Таку милу домашню атмосферу може порушити дитячий плач… Для того, щоб у вас не виникав страх і неспокій через таку неприємність як коліки, мені хочеться написати дану статтю…

Що ж таке коліки ? Моєму синочку сьогодні вже рік, тому я не на словах знаю, що це означає. Коли мій малюк плакав і корчився від невідомої мені тоді болі, я одразу поринала у світ книг про усілякі дитячі хвороби, дзвонила до багатьох своїх подруг, які на той час уже мали своїх діточок, дивилася відео-поради відомих педіатрів і напевно таки замучила свого педіатра, але результат не забарився … Після багатьох доволі простих дій, у наш дім повернулося почуття спокою і радості від дитячих «агу-агу», чого й вам мені хочеться побажати.

Як пояснюють педіатри, коліки – це різкий біль у кишках, викликаний газами, що здувають животик дитини. Ось чому дитина підгортає ніжки під себе або витягує їх і напружує, пронизливо кричить та випускає іноді гази через задній прохід. Коліки зазвичай відбуваються в перші місяці життя дитинки та проходять до 3 місяця. Не знаю чому, але вони здебільшого більше турбують хлопчиків, ніж дівчаток.

Щоб коліки не турбувало вас і ваше малятко, так би мовити для профілактики: частіше кладіть дитину на животик («пасти коники», – говорять в народі). Особливо добре класти маля на живіт мамі або татові, в контакті «шкіра до шкіри». Саме в такому положенні животик дитини буде зігріватися і кольки будуть її менше мучити. В жодному разі не починайте годувати дитину, якщо ви помітили в неї здуття живота. Оскільки отримана їжа буде лишень давити на ті газики, які вже наявні в товстій кишці. Тому слід спочатку позбутися газиків, а потім гарненько нагодувати дитя.

Щоб позбутися газиків у кишках існує кілька способів:

– поносіть дитину на руках, притиснувши її животиком до свого тіла;
носимо
– покладіть на живіт дитині сухий і тепленький компрес (я брала пелюшку і нагрівала її праскою або ж не знімала її із теплої батареї);
– покупайте маля у тепленькій ванні;
– покладіть дитину на спину та промасажуйте їй животик (погладжуйте його цілою долонею за годинниковою стрілкою);
– зробіть ось таку вправу:
ось такі вправи
– мамі слід дотримуватися жорсткої дієти (без солодощів, гострих чи перчених страв, газованих напоїв, свіжої випічки, бобових, певних сортів овочів та фруктів та ін.)
– дайте дитині «кріпну водичку» (запарте 1/2 чайної ложки кропу на 100 мл. води, процідіть суміш через марлю та доведіть до кімнатної температури, опісля дайте її малюку, приблизно по 1 ст. ложечці води перед кожним із годувань);
– можете скористатися газовідвідною трубочкою, ввівши її на 1-2 см. у пряму кишку.

Для тої ж профілактики кишкових кольок слідкуйте за тим, щоб повітря не потрапило в шлунок дитини під час смоктання. Постарайтесь правильно прикладати дитину до грудей. Якщо ви годуєте сумішами, то уважно перевірте, щоб у пляшечці не було жодної бульбашки, як ви змішали кашу із водою. Якщо щось не ладиться, то після кожного із годувань, підніміть і потримайте дитину у вертикальному положенні, допоки їй не відригнеться повітря. Ось побачите їй значно полегшає.

Ось нібито і все, а про те, якими медичними засобами ще можна побороти коліки, коли із вище перелічених кроків нічого не допомагає ,читайте вже у наступній статті.

P. S. А загалом дуже добре мати серед знайомих якогось гарного лікаря, причому це може бути як терапевт, так і скажімо вертебролог, до якого однак можна звернутись за порадою коли щось не так із вашим малюком.