діти у пісочниці

Іграшок для гри в піску є велике різноманіття: лопатки, грабельки, відра, формочки, млин тощо. Якщо у вас немає спеціального набору формочок, візьміть із дому непотрібні пластмасові коробочки, відерка та лотки від продуктів. Підберіть іграшки різних розмірів та форм, щоб гратися було цікавіше.

«Кухар». Робіть разом із малюком пасочки з піску – це чудова вправа для тренування дрібної моторики ручок! Не засмучуйтеся і не сваріть дитину, якщо в неї щось не виходить. Похваліть її за старання та заохочуйте до подальшої гри. Також «готуйте» пісочні супчики та тортики, додаючи до «страв» листочки й камінці. Тільки пам’ятайте, що «їсти» все це можна лише уявно!

«Шукачі скарбів». Просівайте пісок через сито, вишукуючи в ньому камінчики та палички. Можете попередньо заховати в пісочку невеликі іграшки й запропонувати дитині їх знайти.

«Будівництво». Покажіть малюкові, як із піску можна зліпити будиночок! Прикрасьте його камінчиками. А біля будиночку «посадіть» дерева – встроміть гілочки. Пісок та камінці на будівництво можна возити іграшковим самоскидом. А коли все буде готове, поселіть у Лановому домі іграшкове звірятко.

Ігри з м’ячиком

З м’ячем можна гратися дуже по-різному: котити, кидати, відбивати, влучати в ціль. Такі ігри завжди рухливі та веселі!

«Кенгуру». Навчайте малюка кидати м’ячика об землю так, щоб він відскочив. Розкажіть, що м’ячик – це кенгурятко, яке вчиться стрибати. Ану, чи високо пострибає наш кенгуру?

«Веселий дзвіночок». На невисоку гілку повісьте дзвіночок. Дайте дитині м’ячик і загадайте підкинути його так, щоб дістати до дзвіночка! Виходить? Тоді підвісьте дзвіночок вище! Така гра розвиватиме силу і спритність вашої дитини.

«Їстівне – неїстівне». Кидайте дитині м’ячика, називаючи будь-який предмет або їжу. Якщо ви назвали щось їстівне, нехай малюк ловить м’ячика, а якщо неїстівне – відбиває ручками. Така гра розвиває водночас і фізичні вміння дитини, і її логічне мислення і увагу.

Іграшки-каталки

Коли надворі сухо та тепло, беріть із собою на прогулянки машинки-вантажівки, візочки та інші каталки – з колесиками, мотузочками, дзвіночками тощо. Возіння таких іграшок стимулюватиме малюків до руху, розвиватиме їхні ніжки, вчитиме їх координувати свої дії та контролювати швидкість. А ще такі ігри дуже потішать малих непосид!

У машинки-вантажівки можна насипати пісок, складати іграшки або наповнювати їх іншим вантажем. У візочок можна садити улюблену ляльку або іншу іграшку вашої дитини. Також дуже цікавими для діток є каталки, які під час руху виконують різні дії (наприклад, метелик, який махає крильцями, або вертоліт, у якого крутиться гвинт). Усі ці іграшки наповнять прогулянку вашого малюка динамікою, веселою грою та яскравими враженнями!

P. S. А еще вполне неплохим вариантом детских игр во время летних прогулок будет катание на роликах. Тем более, что в наше время купить детские ролики в Киеве не составляет проблем.