вафлі
Маленький ліричний вступ: окрім харчування велике значення має й одяг вашого малюка, особливо важливо щоб він був достатньо теплим в холодну пору року. Такий одяг зокрема можна знайти на сайті https://pampik.com/category/konvertyi.

Звичайно, значно менше уваги, у порівнянні із постійними питаннями щодо годування немовлят, звертається на харчування дворічної дитини. Хоча воно є не менш важливим, бо багато мам годують своїх діточок уже як дорослих, включаючи в їх раціон продукти із дорослого столу, але це не зовсім правильно.

Наприкінці першого року та з початком другого, за порадами спеціалістів, дитину необхідно годувати так: двічі на день давати молоко, уже не розбавлене водою, як першу й останню їжу; два рази кашу на молоці, трохи овочевого соку та різноманітні пюре,— усього приблизно по 200 гр. Але при цьому, їду дитини поступово наближують до раціону дорослих. Робимо це таким чином: зменшуємо кількість молока на ½., натомість даємо таку їду, яка б замінювала поживні складники молока; окрім цього, розділяємо денну їжу на три головні й дві проміжні. Найкраще вважати за головні прийоми – сніданок, обід і вечерю, а все інше відносимо до другорядної їжі. Орієнтована програма харчування виглядатиме ось так:
1. Підсніданок: 200—250 гр. молока з печивом, трохи масла або повидла, сир.
2. Сніданок: хліб з маслом, молочна каша, сирі або запечені фрукти, овочевий або фруктовий сік.
3. Обід: зупа, овочі, картопляне пюре із м’ясом (дається що два дні), сік.
4. Підвечірок: 200- -250 гр. какао або чаю, наполовину з молоком і печиво.
5. Вечеря: 200—250 гр. каші на молоці (рідкої), а до цього хліб з маслом. Замість кашки можна давати щось на кшталт пудінґу з молочним соусом.

овочі

Не дуже здорово, та й лікарі не радять давати дворічним дітям яйця. Дитячому шлунку ще занадто важко його перетравити, тому без нього можна цілком обійтися. Лишень час від часу можна давати дитині одне варене яйце (не мяке) або яєчню. З овочів найціннішими є шпінат, морква, капуста – брусельська, брокколі чи цвітна. Щодо окремих видів капусти, зокрема брюссельської чи звичайної білокачанної, то тут існує один секрет. Щоб вони легше перетравлювалися і не здували малюка – перед варкою залийте їх (бажано три рази) кип’яченою водою. У випадках з іншими овочами, воду, в якій вони варилися краще залишати, бо в ній знаходяться солі, які й становлять головну вартість страви.

Велику увагу треба звертати на різноманіття їжі. Навіть найкращі страви, не потрібно давати надто часто. Бо саме в цей період, у дитини розвиваються її смакові рецептори, вони потребують щораз нових збуджень, а як їх немає, то дитина втрачає апетит.

каша

До кінця другого року слід поступово наближувати їжу дитини до дорослих харчів, але це все одно повинна бути здорова, не надто солена чи перчена їжа, без додавання всіляких харчових добавок чи соусів, які ми, дорослі, але не наша дитина може це собі дозволити.