з мамою
Не секрет, що немає нічого кориснішого для новонародженої дитини як мамине молоко. На сьогодні малята, на відміну від попередніх часів, коли їх одразу забирали від матері, можуть отримувати його чи не з перших хвилин свого народження.

У перший місяць після появи на світ кожній мамі доводиться постійно бути біля дитини та слідкувати, коли вона захоче їсти. І це все добре, адже саме на початках ( у перші тижні) дитину потрібно годувати саме за її вимогою, тобто чи не кожні 10-15 хв. Звичайно, це дуже важко, але тоді малюк разом з маминим молоком отримує всі ті поживні речовини, яких йому не вистачало під час вагітності.

Згодом, годування маляти можна перевести на певний режим. Це буде полегшенням в першу чергу для батьків, адже ви тоді зможете зробити ще багато інших справ і не стане великою травмою для самої дитини. Просто вона буде їсти ту саму кількість їжі, але з більшим проміжком часу, адже до цього часу її організм уже навчиться розподіляти їжу на весь період перериву. Так, до півроку інтервал між годуванням може становити – 2 год., після – до 3 год. Важливо пам’ятати про те, що збільшувати період між годуванням слід поступово. Тобто, вже після другого тижня після народження погодуйте дитину не через 15 хв., а через 20 хв. Ще через деякий час – через 25 хв., довівши його до 2 год.

Як уже говорилося, мамине молоко не може замінити жодна, навіть найкраща каша. Але що робити, якщо його немає ? Існує простий, але дуже хороший народний метод. Приготуйте суміш на основі 1 ст. ложки кропу, 1 ст. л. фенхелю та 1 ст. л. тмину (на 1 л. води) та варіть її протягом 5-10 хв. у закритій посудині. Після того як вона настоїться (20 хв.), додайте у неї трішки цукру, за бажанням улюблені сухофрукти (чорнослив, ізюм..) та пийте протягом дня як напій. Приймати такий напій слід за 1 тиждень до родів та протягом 7 місяців після них. Корисність такого напою полягає не тільки в хорошій лактації, але й у тому, що він для малюка є своєрідним профілактичним засобом від кольок, а також хорошим лікарством для доброї роботи кишечника самої мами.

Далі буде …

P.S. Об этом, а также о других не менее интересных темах, которые интересуют любознательную женскую душу, вы можете прочесть в журнале для современных женщин “Ресничка” Журнал для женщин о здоровом образе жизни Ресничка.