гіпертурбота

Всі ми любимо своїх дітей. І завжди вважаємо, що чинимо правильно. Але часто наша турбота перетворюється в гіпертурботу. З дитячого віку дитина не може обходитися без батьків. Але з часом вона зростає і вимагає поступового розвитку самостійності.

Однак батьки втрачають цей момент і далі роблять все за малюка. Приймають всі рішення. Може доходити навіть до абсурду. Замість того щоб найняти репетитора для дитини, який з нею позаймається і допоможе розібратися в складному предметі, батьки самі виконують домашні завдання. І так практично у всьому. Дитина росте, а батьки і далі бачать її безпорадним немовлям. Така поведінка може призвести до великої проблеми. Людина виросте безініціативною і слабохарактерною. І вам доведеться все життя думати і робити все за неї.

Яка ж справжня причина такої поведінки? Насправді за такою любов’ю криються психологічні проблеми самих батьків. Вони не реалізували якісь певні свої цілі і самостверджуються за рахунок власних дітей. Приймаючи рішення замість них, вказують дітям на їх нездатність самостійно вирішити проблему.

Постійно нагадують, як багато зробили задля дітей і яких зусиль їм вартує про них піклуватися. Вони самі емоційно залежні від дітей і не можуть заповнити свій час якісними речами. Тому проживають життя дітей замість них, втілюючи свої нездійснені мрії у власних дітях. Але цим тільки псують як синові, так і дочці життя.

Батьки повинні допомогти дітям сформувати цілісну картину світу, дати необхідні знання, але на певному етапі розірвати пуповину і відпустити у доросле життя, допомагаючи тільки при необхідності. Замість цього вони все життя контролюють вже дорослих людей, боячись їх відпустити. Тим самим псують життя і собі, і дитині. Це більше схоже на «висмоктування всіх соків» зі свого сина. Я не можу тебе відпустити, але постійно тобі нагадую, який ти нікчемний, тому що не можеш нічого без мене зробити.

Батьки повинні застерегти, пояснити, поділитися життєвим досвідом. Але залишити за дитиною право на помилку. Тоді вона навчиться робити висновки і збагатить власний життєвий досвід, таким методом проб і помилок прийде поступово до самостійності.

І завдання тат і мам – не заважати цьому процесу своєї гіпертурботою, мати сміливість і мудрість обірвати пуповину взаємозалежності. Дітям потрібна від нас тільки любов. А не тотальний нагляд і спроби контролювати всі сфери їх життя.

P. S. А так батьківська гіпертурбота у дорослому віці може проявлятися навіть у роботі, коли скажімо вже дорослий чоловік, замість того, щоб скажімо замовити монтаж освітлення в своєму помешканні на сайті http://nnov-tcn.ru/light_montag.php, замість цього консультується з своєю мамою.