ручки догори
Кожна мама хотіла би бачити свою дитину не тільки розумною, красивою, доброю, але й фізично витривалою. Кожна. Але чи кожній це вдається ? На жаль, ні. У наш час, в якому переважає сидячий спосіб життя, багато, а то й дуже багато мамів зустрічаються із першими проблемами у своїх діток. Ще перед школою чимало дітей страждає від викривлення хребта, опущення плечей (сколіоз), а також суцільною слабкістю у руках та ногах. А все це через певні причини, на які завчасно потрібно звернути увагу.

Одні думають: „зникне, коли виросте”, — (на жаль, ні), інші віддають своїх дітей на ортопедичне лікування, яке займає багато часу, є доволі дорогим, а до того ж дошкуляє самій малечі. Це все можна оминути, якщо мама завчасно привчить своїх дітей до фізичних вправ. У більшій мірі, завдяки своєму особистому впливу. Вивчення віршиків, творчий підхід у розвитку дитини є без сумніву дуже важливим і потрібним, але не слід забувати і про фізичний розвиток малечі: відпірність дитячого організму до різних хвороб, гнучкість тіла, рухливість, витривалість дитинки, вміння панувати над собою. Бо усі ці речі йдуть завжди пліч-о-пліч. Лишень здорова дитина досягне більших результатів у своїх прагненнях.

Виробляйте в собі, а тепер і в своїй дитині силу волі. Всього лиш четвертинка години дасть свій результат. Як тільки пробудиться дитина, а з нею й це неймовірне бажання постійного руху та гри, тоді й потрібно використовувати цей час для цікавих вправ з нею, але з певною обдуманою ціллю. Ваше веселе запитання: „ Як бігає песик ? “ — одразу ж спричинить у відповідь необхідний нам корисний рух, що зміцнює хребет; запитання: „ Як стоїть  лелека ?” — викличе рух для вправи на рівновагу та зміцнення мязів в ногах. „ Як літає пташка ? “ – пробуджує рухи, де задіяні плечі. Є багато таких цікавих запитань, на які діти одразу реагують та відповідають на них певними рухами, опановуючи таким чином різні частини свого тіла.

лелека

З трьох або чотирьохрічними дітьми можна вже цілком „серйозно” займатися фізкультурою, — робити з ними вправи, які кожна мама пам’ятає ще зі своїх шкільних часів. Буде корисно давати їм тягарці, гойдати на кільцях, великих м’ячах, тощо.

з мячиком

Усі ці щоденні вправи мають бути радісним переживанням, на які діти чекають з нетерпінням. Мама має зайняти у ньому ключову роль – бути тренером і на своєму прикладі показувати як усе це правильно робиться. Зрештою, такі невеличкі навантаження будуть корисними для здоров’я й гнучкості самої мами. Вправи на присідання, згинання та розгинання хребта, стрибки, піднімання тягарців, а також повзання „як песик”, «змійка» та ін. уже після короткого часу дають свій результат. Ви помітите яким чином зміцняться мязи у дитини, покращиться її самопочуття, як вона стає більш кмітливою та витривалою. Попри це дитина відчуватиме піднесення духу, матиме відмінний настрій, жагу до подальших дій. Не буде часу на нервозність і капризи.

мостик

Тому обов’язково робіть фізичні вправи з вашими дітьми та й самі отримуйте чимало задоволення та користі. Рухайтесь більше і сидяча робота не завдасть вам шкоди. А здоров’я дітей буде найкращою винагородою за таку маленьку, але вкрай необхідну в наш час працю.