одягає
У більшості населення існує дуже поширена думка, що бандаж, як і спеціальний одяг для вагітних, токсикоз і інші речі просто необхідні під час вагітності або є її основними атрибутами. Але це не завжди так. Якщо у вас немає ніяких ускладнень, ви відчуваєте себе чудово, то бандаж зовсім не потрібен. Але для того, що б Ви знали це напевно, проконсультуйтеся зі своїм лікарем-гінекологом, а також перегляньте всі пункти про важливість бандажа, які наведені в цій статті.

І так, бандаж як спеціальний засіб для поліпшення стану майбутньої мами обов’язково потрібен в тому випадку, коли:

– спостерігаються болі в спині (для зменшення навантаження на хребет);
– існує загроза переривання вагітності;
– плід розташований занадто низько, тоді бандаж зафіксує положення дитини і не дасть йому опуститися раніше необхідного терміну ще нижче);
– є рубець на матці, була операція на черевній порожнині протягом півтора років до настання вагітності;
– ви носите більш ніж один плід, а важка матка ще з більшою силою тисне на хребет.

Важливим також залишається питання, як користуватися бандажем і де його купити.
Почнемо з того, що у бандажів є різні розміри, щоб підібрати відповідний слід обов’язково поговорити з лікарем, який виміряє окружність живота і порадить правильний розмір. Купуйте таку білизну там, де можна її приміряти. В аптеках це, на жаль, не завжди можна зробити, тому краще звертайтеся в магазини одягу для вагітних.

Як правильно одягати і носити бандаж також повинен підказати лікар.
Оскільки, безліч інструкцій, що наведені на упаковках білизни, дають неправильні поради одягання і показують модель, в якій білизна, як правило, надіта занадто високо, а це категорично не можна робити. Тоді бандаж може здавлювати плід. Тому, коли ви тільки придбали бандаж і збираєтеся його одягнути вперше, то робіть це лежачи. Чому ? Так легше відчути лобкову кістку малюка. Для замітки: бандаж неначе пов’язка, повинен йти по нижній частині сідниць, цілком проходити під животом, упиратися в стегна, а спереду захоплювати лобкову кістку.

Відрегулювати модель бандажа повинен також лікар. Слідкуйте, щоб ви відчували себе комфортно, не надто туго і не надто слабко. Але потрібно пам’ятати також і те, що в міру зростання живота, бандаж також потрібно коригувати.

Багатьох жінок цікавить питання: чи зменшує бандаж ймовірність появи розтяжок ? На жаль, ні. Розтяжки при вагітності є результатом всіх гормональних змін, які відбуваються в організмі вагітної. Призначення бандажа – підтримувати м’язи живота і не надавати великого навантаження на хребет майбутніх мам.

І наостанок, скільки потрібно ходити з бандажем ? Після того, як він був прописаний, вам не потрібно ходити в ньому до самих пологів. Все залежить лише від ситуації і від самопочуття вагітної. Деякі лікарі не радять носити бандаж довше трьох годин підряд, але якщо він не викликає дискомфорт і підходить ідеально, можна і не переривати носіння. У випадках, коли болі спостерігаються періодично, наприклад, якщо болить спина тільки після декількох годин ходьби, тоді не потрібно носити бандаж постійно.

P. S. Для того чтобы найти хороший бандаж теперь вовсе не нужно бегать по магазинам, ведь к вашим услугам интернет магазин для кормящих и беременных женщин, там можно найти много полезных для молодой мамы вещей.