п'ю
Деколи очі розбігаються від різноманіття товарів для діток,що виставлені на полицях наших магазинів. Є серед них і чимало сочків. Майже усі виробники дитячого харчування сміло вказують на своїх етикетках, що їхній товар можна давати дитині вже із 4 місяців. Хоча я, як мама, чомусь переконана, бо читала усіляку літературу та дивилася програми деяких лікарів (напр. Комаровського ), що все ж таки як з прикормом, так і з напоями слід починати із 6 місяців. В 4 місяці дитині не завадить лишень вода та мамине молочко, звичайно. Проте це лише моя думка, і ви можете з нею не погоджуватися. Та зараз не про це. Як же вибрати правильний сік для малюка чи не краще його вичавити самому ?

в магазині

Улітку це питання може не стояти, адже ми можемо купити ягоди чи фрукти та за 5 хв. на нашому столі стоятиме найсмачніший фреш. Зазначу, що фахівці все-таки, рекомендують у будь-яку пору року надавати перевагу сокам і пюре промислового виробництва, бо їх роблять із фруктів, які вирощені на спеціальних ділянках. Щодо мене, то я люблю робити соки власноруч та довіряю грядкам своєї бабусі. Але для вас навела думку, щоб ви мали вибір.

Взимку, коли немає усілякої смакоти я задумалась, який же сік промислового виробництва кращий. Деякі фірми роблять соки для дітей різної вікової категорії. Якщо на етикетці вказано «1-а стадія (етап)», то це означає, що сік призначений для малят від 3-6 місяців, 2-а – від 6-9 місяців та 3-а – від 9 і старше. Пюре теж відповідає віковим можливостям дитини – більш рідкі для наймолодших та густі для більших діток.

На етикетках ви можете прочитати чи сік з м’якоттю чи без. Різниця не тільки в густоті, бо м’якоть підсилює моторику кишечнику. Тому сік з м’якоттю буде корисний дитині, яка схильна до запорів. Якщо у вашого малюка і з цим немає проблем, то такий сік йому не підійде.

Часто соки та пюре виготовляють із декількох видів фруктів. Краще купувати такі, в яких не більше 1 незнайомого компонента для дитини. Чому ? Так легше визначити алергічну реакцію, якщо така трапиться.

Не відкрию вам секрету, що найбільшими алергенами є полуниця та цитрусові. Їх дитині краще куштувати не раніше 8 місяців. Не варто поспішати і з фруктово-молочними пюре. Якщо подивитись на їх склад, то в них часто можна знайти йогурт, вершки, іноді навіть сир – що знову ж таки краще давати після першого півріччя малюка.

Соки із тропічних фруктів (манго, ківі та ін..) можете спробувати тільки після року і лишень коли ваша дитина не алергик, бо ківі та ананаси можуть викликати алергічні реакції, а то й понос. Та й взагалі, можливо ви вже про це знаєте – дітям корисні фрукти та плоди, які вирощені в рідній для них кліматичній зоні.

рідні фрукти

Користуйтеся цими маленькими порадами та смачного вам ! -)

P. S. А еще соки порой полезно выпить, если в комнате вы случайно разбили градусник, и замеры паров ртути оказались большими, тогда, например морковный сок поможет быстрее вывести вредные вещества из вашего организма, как и из организма вашего ребенка.