пінетки
Перед тим як діти починають ходити, вони не потребують взуття. Шкарпетки, пінетки і взуття із м’якою підошвою забезпечують дитині тепло, хоча ходити босоніж теж дуже корисно.

Після того, як ваша дитина робить свої перші кроки, прийшов час для реального взуття. На відміну від “дитячого взуття”, воно має захистити дитячі ніжки від усіх небезпек (осколків на дорозі) вулиці. У закритих приміщеннях, м’які черевички залишатимуться найкращим варіантом. Примітка: нога вашої дитини все ще розвивається, тому вона не буде виглядати так як нога дорослої людини. Якщо ваша дитина все ще має жирову прокладку під склепіннями, то це може здатися вам на плоскостопість, але не поспішайте з висновками. Діагноз може поставити лишень ваш лікар. Коли він насправді підозрює таку проблему, то краще все ж таки виправляти її в ранньому дитинстві.

Критерії у виборі взуття:

Подумайте, що вам краще – взуття на шнурівки чи липучки. Звичайно, що другий варіант буде значно зручнішим на практиці, бо вам не прийдеться думати чи не розв’язалася шнурівка і ваша дитинка часом не впала увесь день. З іншого боку сам малюк може зняти таке взуття, щоправда не завжди в потрібний для цього момент.

Надавайте перевагу дихаючому, легкому матеріалу. М’яка шкіра або тканина будуть в рази комфортнішими ніж жорстка шкіра, що може перешкоджати розвитку стопи і тим паче синтетика, яка не дихає і лишень парить дитячі ніжки.

Спробуйте зігнути підошву. Вона повинна бути гнучкою, але при цьому добре прилягати до підлоги. Гумова підошва з гребенями є найкращим варіантом для зручної ходи.

Перевірте посадку – це дуже важливо для дитини. Коли вона стоїть, там має бути достатньо місця, щоб поставити свій мізинець між каблуком і п’ятою взуття, а також повний палець між кінцем її довгого пальця і передньої частини взуття. Правильно підібране взуття має забезпечити достатній простір для маневру. Так як маленькі ніжки ростуть швидко, це є хорошою ідеєю бодай кожного місяця перевіряти і переконуватися, що взуття як і раніше підходить.

Перевірка на жорсткість. Якщо взуття зроблене з м’якої тканини, то ваша дитина без усіляких труднощів може втримати на верхній частині стопи м’ячик або якийсь інший предмет. Якщо вона не може цього зробити, то воно є занадто жорстким.

Виберіть правильний час для покупки. Ніжки немовляти набухають і будуть більшими під кінець дня. Тому взуття, куплене вранці, може видатись щільнішим у вечірній час. Тому, як уже говорилося, завжди купуйте взуття із певним запасом.

Подивіться на проблемні місця у взутті вашої дитини – на них не має бути будь-якого заломлення.

Старайтеся, щоб на дитячому взутті було мінімум дрібних прикрас. В останні роки деякі дитячі сандалі і туфлі зняті з виробництва саме через декоративні елементи або кріпильні деталі, які можуть від’єднатися і становити небезпеку для життя дитини.

P. S. Но в целом к счастью детскую обувь выбирать приятнее и проще чем, скажем, покупать газобетонные блоки в Нижнем Новгороде, хотя и это порой необходимо делать.