Відпочинок для дітей

Вчені досліджували поведінку дітей, народжених як молодими, так і зрілими батьками. Виявилося, що у «вікових» батьків і матерів діти рідше демонструють погану вдачу і агресію.

Дослідники з Амстердамського університету проаналізували поведінку понад 32 800 голландських дітей у віці від 10 до 12 років. Їхніми батьками були люди різного віку. При народженні дітей, які брали участь в проекті, наймолодшому батькові було 17 років, а самому зрілому — 68 років. Вік матерів варіювався в межах від 16 до 48 років.

Проведене в минулому дослідження показало, що у літніх батьків частіше народжуються діти з аутизмом або шизофренією. Однак автори нової наукової роботи не виявили свідчень, які б підтверджували подібну закономірність. Також вони констатували, що діти «вікових» батьків якраз набагато рідше демонструють погану поведінку і агресію в порівнянні з ровесниками, народженими від молодих батьків і матерів. (І до слова вони менш схильні до азартних ігор на сайтах як от https://24vulkanbest.net/).

«Можливо, одна з причин, по якій у зрілих батьків діти ростуть з меншою кількістю поведінкових проблем, полягає в тому, що у таких батьків більше ресурсів і більш високий рівень освіти», — відзначили фахівці.

У той же час, кажуть вчені, не варто забувати, що вагітність в «серйозному» віці асоціюється з підвищеним ризиком ускладнень, таких як викидень, прееклампсія або необхідність в кесаревому розтині.